Avatar uživatele

Jaký máte názor na bezdomovce?

V mých očích jsou to většinou povaleči, kteří se do této situace dostali z většiny vlastní vinou a nejsou schopni a ani nechtějí svůj status měnit. Navíc jsou ostudou, jelikož dělají nepořádek a opíjí se na veřejnosti do totálu. Můžu prasknout, když vidím, jak tahají věci z kontejneru a nechají to vytahané, jako včera, když jsem dělal sklepní čistku. Týpek to tahal ven a myslel jsem, že si to vezme. Nevzal a nechal to vytahané na zemi. Měl štěstí, že zmizel dřív, než jsem se otočil.

pro Mravenec: něco nahlašovat MP je zbytečné. dva případy, dvakrát se na to vy..... :-D a to šlo dokonce o podstatně důležitější věc

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Jsou to lidi, není možné mít na všechny stejný názor. Někteří jsou obětmi dnešního systému, někteří jsou povaleči, někteří mají srdce, někteří ne. Mít na všechny stejný názor je prostě hloupost.
https://www.youtube.com/…
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
https://www.youtube.com/… ;-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Někdy jsou to lidé, kteří prostě nezvládli se vypořádat s ranami osudu. Např. rozvod, vyhazov z práce, krach podnikání. Někdy jsou to lidé, kteří nedokázali ukočírovat svoji zálibu v alkoholu, drogách nebo automatech. Myslím, že jen velmi malá část z nich si tuto životní strategii vybrala vědomě a dobrovolně. Ano, každý je zodpovědný sám za sebe, ale když někdo tuto zodpovědnost neunese, kdo jsme, abychom ho soudili? Dokázali bychom se v jeho situaci zachovat lépe? Všichni jsou to lidi. Některým je možné pomoci, některým není.


Avatar uživatele
Bronzový

Jsem bezdomovec. Holím se, myji se, peru si, sbírám (rostliny, plody, ...), lovím a především cestuji. Když potřebuji cosi sehnat, pracuji. Co bych dle vás měl dělat jinak? Co mne činí špatným, že se do mne chcete montovat? (Občas někde chvíli bydlím, toho se nyní na čas vzdávám.)


Avatar uživatele
Bronzový

Rozhodně nepříjemná situace. Jsem pro aby se zřízovala centra kde by za určitých podmínek se mohli postupně postavit na nohy, najít bydlení, práci .... ! Peníze bych z našich daní raději viděl zde než u těch co rozhodně pracovat nechtějí a ve velkém dojí stát za vydatné podpory polotiků.
Jsou samozřejmě i tací kterým zřejmě tento způsob života vyhovuje, ale kvůli tomu je nebudu nenávidět jak to předvádí někteří co se neumí jinak projevovat.


Avatar uživatele

Nejsou všichni stejní,nemůžeš je házet do jednoho pytle.
I ty se sám můžeš stát bezdomovcem.


Avatar uživatele
Pokročilý

Vyhazování věcí z kontejneru je přestupek, většinou za znečišťování. Škoda že jsi to neviděl dřív, mohl si zavolat 156.

Moc dobrý názor nenesu, většinou jen ožralové, nebo žebrají o cigaretu...
Samozřejmě se najdou i normální kteří se z toho chtjěí dostat..


Avatar uživatele
Zlatý

Dcera je zaměstnána na pracovním úřadě a podle vyjádření této instituce není rozhodující ani tak počet nezaměstnaných, nýbrž četnost lidí nepracující déle jak dva roky a narůstající počet těch, kteří pracovat nemíní a nechtějí. Samostatnou kapitolou pak jsou mladí lidé, kteří pracovat ani nezačali. Informace, že momentálně u nás nemá zaměstnání cca půl milionu lidí, ale naproti tomu existuje přes sto tisíc volných pracovních míst signalizuje ba přímo řve, že v našem sociálním systému je něco shnilého. Zde spatřuji problém bezdomovců v tom, že kdo opravdu chce pracovat, musí se pravidelně mýt, holit a vypadat přiměřeně své pracovní pozici. Na zbývající partu nefakčenků je třeba uvalit povinnost veřejně prospěšných prací a uložit určitý díl odpovědnosti obce a příbuzných za osud těchto bytostí.
Na závěr kacířská otázka - kolik znáte klasických bezdomovců z romské komunity?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4941
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2671
Zlatý briketka10 2417
Zlatý annas 2071
Zlatý quentos 1638
Zlatý iceT 1551
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1497

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.