Lgee

Pokud bych týral mouchu a někdo mě třeba natočil a dal to na policii, tak bych mohl být odsouzen za týrání zvířat?

Napadla mě taková teoretická otázka, pokud bych týral mouchu a někdo mě třeba natočil a dal to na policii tak bych mohl být odsouzen za týrání zvířat? :)) Vím, blbá otázka, ale jen teoretická.

Odpovědi
marci1

Ne. Položme si otázku: co je vlastně zvíře a co živočich. 🙂
Pojem zvíře zahrnuje obratlovce (s výjimkou člověka), pojem živočich zahrnuje obratlovce (s výjimkou člověka) i bezobratlé.
Avšak týrat by se neměla ani moucha (živočich). Stačí „zlikvidovat.“

http://eagri.cz/pu­blic/web/mze/ze­medelstvi/cas­to-kladene-otazky/existuje-obecne-vymezeni-pojmu-zvire-a.html

led

Hodne rýchlo si vymyslite vedecké zdôvodnenie svojej bádateľskej činnosti.
(aká otázka, taká odpoveď)

Kryšpín

Záleží kdo by vás prásknul, ochránce zvířat, humanista, Ombudsman, bezdomovec, puntičkář a.p.

EKSOT123

Jádro problému není tak jak zní otázka, ale v srdci člověka.

quentos

To ta pravidla pokládání otázek ignoruješ schválně, nebo co?
Dobrá, budeme je systematicky mazat, řekl sis o to.