dust8

Jaký má původ a význam slovo „vykdákat“?

Nejlepší odpověď
annas

vykdákat = vyzradit, vykecat – nespisovné výrazy.

Souvisí se slepicí. Ta vydává po snesení vejce zvuky, které znějí jako kdák.

Oznámí „světu“, že je něco nového, že snesla vajíčko.

Přeneseně – na člověka, především na ženu, které hned „vyslepičí“, vykdáká, kdyý se doví něco nového. Tedy tlachá, vyžvaní všechno, co ví.

Další odpovědi
Kelt

Slepice kdákají , od toho je odvozeno vykdákat. Pokud někdo přirovnává ženy ke slepicím, které o všem mluví a všechno vyžvaní, vykdákají, a můžeme najít další synonymum.

anonym

Hledal bych v kurníku. Slepice, jako tvor ,,ukecaný" kdáká. Takže když to vykdákáš, tak vykecáš. Dalším možným termínem vykvákat.