Jaký je význam slova Slované?

Chtěla bych znát význam slova Slovan.

Odpovědi
Janulka

Slované jsou velká skupina indoevropských národů, které v současné době žijí ve značné části východní, jihovýchodní a střední Evropy. K slovanským národům náležejí také Češi. Pojem Slované se také používá pro historickou skupinu lidí stojící na počátku slovanských jazyků.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Slo­van%C3%A9

Krugerka

Slované jsou velká skupina indoevropských národů, které v současné době žijí ve značné části východní, jihovýchodní a střední Evropy. K slovanským národům náležejí také Češi. Pojem Slované se také používá pro historickou skupinu lidí stojící na počátku slovanských jazyků.

Dělí se na:
Východní (např.Běloruso­vé,Rusové,Ukra­jinci)
Západní (např.Češi,Slo­váci,Poláci)
Jížní (např.Makedon­ci,Slovinci,Chor­vati)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Slo­van%C3%A9

alenka901

člen slovanského etnika
Slované jsou velká skupina indoevropských národů, které v současné době žijí ve značné části východní, jihovýchodní a střední Evropy. K slovanským národům náležejí také Češi. Pojem Slované se také používá pro historickou skupinu lidí stojící na počátku slovanských jazyků.
Obecně se Slované rozdělují na tři skupiny (větve):

  • Východní

o Bělorusové
o Rusové
o Ukrajinci
o Rusíni

  • Západní

o Češi

  • Moravané
  • Slezané

o Lužičtí Srbové

  • Hornolužičtí Srbové
  • Dolnolužičtí Srbové

o Polabští Slované – zaniklé etnikum
o Poláci

  • Slezané
  • Kašubové – ve středověku Pomořané
  • Pomořanští Slovinci – zaniklé etnikum

o Slováci
o Rusíni

  • Jižní

o Bosňáci
o Bulhaři

  • Pomaci

o Černohorci
o Chorvati

  • Dalmatinci
  • Gorani

o Jugoslávci
o Makedonci
o Slovinci
o Srbové