cepice

Jaký je rozdíl mezi pojmem etnikum a národ?

Nejlepší odpověď
annas

Etnikum = etnická skupina (= kmen) – třeba romské, vietnamské etnikum

  • historicky vzniklé stálé seskupení lidí společného původu, jazyka, materiální i duchovní kultury
  • od ostatních skupin se liší antropologickým složením
  • společné území, na kterém vznikalo a vyvjíjelo se

Národ = společenství lidí hlásící se ke stejné národnosti
může jej tvořit několik etnik nebo několik ras (např. většina národů Jižní a Střední Ameriky –

  • znakem je stabilní jazyk
    • území
  • kultura
  • hospodářský život
    • mentalita

Podle http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:T4Vi32knl3UJ:­www.zstravnik­.cz/projekt_E­U_do_skol/vyuk_mat/IC­T16/ICT1610.ppt+&cd=3&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
led

čínske etnikum je súčasťou amerického národa

zjentek

Etnikum je tady na Odpovědích. Národ, ten je na Facebooku.