Jaký je význam slova „pobídka“?

Nejlepší odpověď
annas

Pobídka může být kladná, ale i záporná.

  1. kladná – výzva, vybídnutí ke konání něčeho, pobídka k práci, třeba i určitý podnět, pohnutka atd.
  2. záporná – dnes spíš už jen knižně – podněcování k něčemu špatnému, štvaní atd.

Další odpovědi
Drap

Pobídka je pokun nějakým jednáním či činem, chci přimět druhého aby o své vůli jednal, nebo choval se tak, jak si přeji.

Mc Merkurion

… do křížovek se psalo „ala“, tudíž „alou“ … slušně řečeno popohnání, dotlačení někam …