Isha

Jaký je význam slova klauzura v kontextu evolučně biologickém?

Konkrétně tím nechápu, zda má autor na mysli nějakou konkrétní předbuněčnou uzavřenou strukturu, na jejímž pojmenování se shodli vědci, nebo jde o nějaký obecný pojem, který znamená uzavřený systém nebo tak něco. Tento autor mě takovými užitími pojmů celkem trápí, děkuji :)
Výskyty:
Nejdůležitějším pilířem je klauzura prostorová – ostré oddělení prostoru a funkcí uvnitř od toho, co je vně, s plazmatickou membránou jako bariérou.
Přesto není tato bariéra nepřekročitelná a neustále pozorujeme přerušení klauzury směrem k jiným buňkám
Biosféra je charakterizovaná klauzurami buněčného života (Bacterie, Archaea, Eukarya) v nesčetných variantách, propojených navzájem hustou sítí biosférických vazeb
Podmínkou existence hypercyklu, tj. protobuňky na bázi RNA, je klauzura, tj. metabolická i funkční uzávěra, a současně schopnost kontrolovaně komunikovat s okolím
Existence membrány je podmínkou dodržení klauzury, kontrolované výměně složek ekosystému (RNA), nutrientů, zplodin i info s okolím
Reciprokým formováním, fúzemi apod. se postupně propracovala ke struktuře, která už si zaslouží jméno klauzura, autonomní agens či protobuňka

Nejlepší odpověď
Kepler

Klauzura znamená volně nepřístupný prostor, který se ale dá překonat. V čem máš problém?