Rokio

Jaký je váš názor na slušnost, ohleduplnost a dobrý vztah k lidem?

V odpovědích můžete napsat, co pro vás tyto pojmy znamenají. Případně do diskuze můžeme společně na toto téma pohovořit.

Zde jsem napsal sloh na toto téma, který se jmenuje – Odpovědnost, slušnost a dobrý vztah k lidem

Co je to odpovědnost? Jak se chová člověk, který je odpovědný? Odpovědný člověk je podle mě ten, kdo dokáže převzít odpovědnost za své činy a v případě nezdaru přiznat svoji chybu.

Jaký je význam slova slušnost? Jaké je chování člověka, které lze považovat za slušné? Slušnost je dle mého názoru chování, které je příkladné a nezpůsobuje nelibost u ostatních lidí. Slušný člověk je tedy ten, který se dobře chová k ostatním lidem a dodržuje etické normy.

Jak bychom ale definovali dobrý vztah k lidem? Jsem toho názoru, že k tomu, aby člověk měl dobrý vztah k lidem, je potřeba něco více než je „obyčejná“ slušnost a odpovědnost. Dobré vztahy k ostatním má podle mě ten, kdo není „jenom“ slušný, ale také zdvořilý a taktní, má empatii, správné morální zásady a hlavně má dobré srdce.

Nejlepší odpověď
led

V slohu mi chýba ešte kapitola „ohleduplnost“, kedže v otázke je aj tento problém.
Ako by ste toto v o vašom slohu spracovali?
Ale slušnosť je aj odpovedať na otázku. Slušnosť a dobrý vzťah k ľuďom je aj nezamlčať pravdu, aj keď niekedy bolí, než nechať človeka v nedomosti svojich chýb, ktoré ich poznaním môže napraviť.

Další odpovědi
annas

Úvod a závěr v doplnění otázky – dobrý vztah k lidem, slušnost, ohleduplnost

--
Je tolik lidských vlastností, takže se nedají pro dobrý vztah k lidem vymezit jen tyto konkrétní, které jste uvedl.

Záleží na okolnostedch, kdy se s druhým člověkm setkáme, jak se chová třeba v zátěžové situaci atd

Třeba s odpovědností souvisí sebekritika, se slušností např. nelhát a nekrást, ohleduplnost začíná třeba jen uvolněním místa v dopravním prostředku.

Osobně si myslím, že dobré vztahy mezi lidmi vytvářejí všechny pozitivní, , tedy kladné vlastnosti. Ty jsou v lidských vztazích plusové, negativní vlastnosti pak mínusové hodnoty. Vytvářejí protiklad.

Takže kladné – morální, volní, temperament, charakter atd.

Dobro je jen dobro, pokud je vykonané ve prospěch druhého a neublíží.

Takže k pozitivním patří např. , takt, ohleduplnost, přejícnost, vstřícnost, poctivost, pravdomluvnost a vlastnosti ve vztahu k sobě samému. Vlastnosti je mnoho, stačí si uvědomi ty, , s nimiž se setkáváme ve společností včetně jazykaového vyjadřování.

Pokud člověk uráží, pomlouvá,, je sobecký, nekritický, nepříjemný, sobecklý, neuznává omluvu, vyjadřuje se vulgárně atd., nemá docela dobrý vztah k ostatním, protože postrádá čest, nehájí pravdu a spravedlnost.

Lidské vztahy nejsou vždy černobílé .. chybí tolerance, pokora, převládá často egoismus.

Lidé by se měli změnit, pomohla by výchova , etická pravidla jsou určitě dobrá.
Třeba jen těch sedm z Desatera.

marci1

Lidé by se měli k sobě chovat slušně, ohleduplně a měli by mít k sobě dobrý vztah. Pokud je to nikdo nenaučí, nejde jim příkladem, není pro ně vzorem, tak takoví nebudou. Záleží na tom, jak je vychovávají rodiče a poradí škola (většinou). 🙂

Mc Merkurion

… jak můžeš psát sloh na téma, který ti nic neříká a jímž se neřídíš? …

led

Mc Merkurion, som na vážkach pri vašej odpovedi
s 1.časťou " jak můžeš psát sloh na téma, který ti nic neříká" súhlasím, ale…
s 2.časťou, ak použijem právo súvetí na samostatnosť „jak můžeš psát sloh na téma, jímž se neřídíš?“ toto je na zváženie. Veď mnoho ľudí, spisovateľov, novinárov, politikov a iných, píše a hovorí aj o témach, ktorými sa neriadia.