iceT

Umite pouzivat diplomacii?

Ja spis ne,da se naucit?
Doplňuji:
Kecat umim hodne,ale to prece neni jen o te „omacce“

Nejlepší odpověď
hanulka11

To jako že to neumíš „okecat?“ s omáčkou

Diplomat je člověk, který vás pošle do horoucích pekel takovým způsobem, že se na tu cestu dokonce těšíte.

C. Stinnett

Další odpovědi
annas

Zkuste se podívat na pravidla diplomacie. Třeba vás některé zaujme.

Zdroj: http://obchod­.portal.cz/ob­sah/umeni-diplomatickeho-jednani/4854/

Michal Kole

Oni bohužel jsou mezi námi i lidi na které diplomacie neplatí a je potřeba „síla“.

Tata

Diplomacie není umění někoho ukecat. Je to umění kompromisu. Mlít pantem můžete do aleluja ale pokud logicky a slušně nevysvětlíte své požadavky, je vám výřečnost na nic. Pro diplomacii je důležitější umění naslouchat a rychle vyhodnocovat své i oponentovy možnosti. Správný diplomat tedy pozorně vyslechne svůj protějšek a potom jasně a stručně formuluje svůj názor na danou problematiku. Každý dobrý diplomat musí být vzdělaný, se znalostmi filozofie, psychologie, ekonomiky, s bohatými životnímu zkušenostmi. Jelikoš mi do těchto znalostí hodně schází, nemohu se řadit mezi lidi, kteří dokáží diplomaticky jednat, i když se o to pokouším.

solo

Cus, diplomacie ma nekolik urovni. Muzes byt diplomaticky ve veci vyjednavani raketove obrany a take muzes byt diplomaticky pri hospodske prestrelce ci reseni banalniho problemu. V te nejvyssi urovni se jedna o schopnost porozumet svemu protejsku a nalezt spolecne reseni problemu vyhodne pro vsechny strany. Vysoky diplomat musi mit charakterovy cit a byt ohleduplny. V nizsi forme diplomacie si vystacime se slusnosti, taktem a kompromisem :)