Vroudenspil

Jaký máte názor na transsexuály?

Jaký máte na tyto osoby názor a jak byste reagovali, kdyby vaše dítě nebo třeba někdo z rodiny přišel s tím, že je trans? Né, já trans nejsem.

Nejlepší odpověď
terry

Pokud píší na veřejném portálu aspoň podle pravidel českého pravopisu, jsou mi volný.

Další odpovědi
MK44

Transsexualita je vrozená zdravotní porucha stejně jako nedomykavost srdeční chlopně, hluchota nebo špatná srážlivost krve. V kulturách, které považuji za kultivované, humánní a ohleduplné, se zdravotně znevýhodněným členům poskytuje dostupná lékařská péče a odpovídající společenské úlevy. Děcka, kterému nefungují ledviny nebo mívá epileptické záchvaty, se přece neštítíme, nevyčítáme mu to a nevyháníme ho z domova. Zajdeme s ním na středisko k paní doktor.

U transsexuality, a problémů nějak se sexuality dotýkajích vůbec, je právě problém. Spočívá jednak v tom, že sexualita je záležitost vysoce emoční a intimní a, v přírodopisném smyslu slova, pudová, jednak v tom, že vztah k sexualitě je silně ovlivňován tradičními kulturním postoji. Prostor pro zdravý rozum a obyčejnou lidskou slušnost je pak značně zúžený.

Ne všechny civilizace nebo kulturní období se vejdou do oboru uvedeném v prvním odstavci. Jen namátkou, například antičtí Sparťané prý děti, u kterých to nevypadalo, že z nich vyroste zdatný voják, házeli ze skály. Nacisti, aby si nezaneřádili genofond nadčlověka, postižené hromadně likvidovali. A ještě dnes někteří zatuhlí spoluobčané probíranou sexuální problematiku ve své rodině popírají, potlačují, a nejde-li to, svých dětí se zříkají. Vyskytne-li se v rodině souseda, pak se jí vysmívají nebo se nad ní ostentativně pohoršují a hnusí. Činí-li tak v souvislosti s tím, že v nějakém letitém svatém písmu něco stojí, nebo v souvislosti s oddaností k milosrdnému bohu, který všechny miluje, pak nevím, zda je to komické nebo tragické. Že by tragikomické?

Neznám nejposlednější poznatky výzkumu, ale zdá se, že transsexualita vzniká v prenatálním období. Lidský plod se zpočátku vyvíjí nevyhraněně a až v určité chvíli se rozhoduje, zda se narodí chlapeček nebo holčička. A přitom vlivem nějakého genového čurbesu nebo abnormální biochemické reakce může dojít k poruše. Děcku se začne vyvíjet holčičí nervová soustava ale klučičí to ostatní nebo neopak. To, zda budete transsexuálem, si prostě nevybíráte.

Kura

Ani nevím jak se dneska dívat správně na homosexuály, v poslední době mě ale vadí míň než heteráči. Heteráči si myslí, že když po sobě polezou na zastávce busu, že je na ně každej zvědavej a že jim snad ještě budeme tleskat, homouše (lesby) jsem v takových situacích ještě na živo na ulici neviděl, ale heteráči se předvádějí tak, že je to nechutný.
Buď jsem starej nebo nevím.

marci1

Jsou to lidé, kteří jsou uvězněni ve svém těle. Příroda jim přidělila určité pohlaví, ale oni se cítí lidmi opačného pohlaví. Nejde o nějakou poruchu. Jedná se o nesoulad mezi jejich tělesným a psychickým sexuálním vybavením.

led

Mám na nich taký istý názor, ako na ostatných ľudí.
Ak to podám v zmysle kresťanstva
Boh skúša pevnosť Adamovho pokolenia, tým, že mu do cesty kladie prekážky.
Ak to podám ateisticky,
nik nevie dopredu určiť, ako bude orientované jeho dieťa vo svojom živote. Ak mu príroda nadelila „nesprávne orientovanie“ v zmysle jeho fyzického pohlavia, stráca nárok byť človekom?
Len pozrime do histórie, koľko týchto, teraz váham, pravoverní, môžem ich nazvať „ľudia“, koľko týchto ľudí v historii ľudstva vytvorilo veľké diela, vynaliezalo a objavovalo, koľko takýchto „nesprávne orientovaných“ viedlo ľudstvo k dnešným výšinám civilizácie.
Koľkým z vás ublížili? A koľkým z nich bolo ublížené v mene morálky a náboženstva?
Sú to ľudia medzi ľuďmi.

Dismas

Jsou to lidé, ve krerých je zlý duch, který je pudí ke hříchu. A protože lidé jsou tvorové hříšní, tak většinou zlého ducha uposlechnout. Nezbývá, než se za transsexuály a další stižené zlými duchy modlit.

arachis

Já je lituji, hlavně mužskou část, že nepoznají čistou rodičovskou lásku. Myslím ke svým potomkům. Ale snad se to časem zlepší. Není to tak dávno, co u nás v civilizovaném světě nesměly např. volit ženy apod. Jsou na tom ještě hůře než homosexuálové, kteří se dokáží „dobře skrývat“.