david22

Jaký je váš názor na chození do posilovny a obecně kulturistiku ?

Poslední dobou je to módní záležitost. Trochu to vnímám jako něco nepřirozeného. Student, nebo člověk, který má sedavé zaměstnání, téměř nemá fyzickou aktivitu. Pak 2krát týdně zajde do posilovny, kde zvedá činky. Čili nárazově dá tělu velkou zátěž. Poté opět 2 dny nic…
Ty cviky v posilovně(kde je vydýchaný,upocený vzduch) jsou monotónní a stále stejné.

Když vidím, jak jde po ulici namakaný a nafouklý borec, tak na mě působí vyumělkovaně.
Pochybuji že tito lidi mají tak velkou sílu, jak vypadají. Působí umělým dojmem, nemyslím si, že jejich svaly dosahují kvality člověka s fyzicky náročným povoláním(dře­vorubec, zedník…)

Doplňuji:
jendahun> celkem bych s tebou souhlasil. Mě se jednalo hlavně o to, do jaké míry cvičení v posilovně(ná­razové, 2krát týdně) je schopno nahradit přirozenou zátěž(která je nutná pro zdravý vývoj organismu).

Manuálně pracující člověk ma šichtu 8 denně/ 5 dní v týdnu. Lidi chodící do posilovny cvičí nárazově 2 krát týdně hoďku a půl. To je nerozložené a pro organismus náročné.

Jinak je pravda, že je asi lepší chodit do posilovny, než nedělat vůbec nic.
Ideální by bylo žít na vesnici a mít denně pohyb na čerstvém vzduchu 🙂

Nejlepší odpověď
jendahun

Každý extrém je na nic a škodí.Nafoukaní svalovci jsou taky extrém.Bude to znít jako fráze od Schwarzenegera,ale v mládí jsem neměl moc dobrou fyzičku a proto jsem začal chodit do posilovny.Vydrželo mi to možná dvacet let.Vzpírání,kul­turistika a pak silový trojboj.Nejsem moc fanda kolektivních sportů, dodnes vzpomínám na super kamarádskou atmosféru v posilovně.Žádný slušně vypracovaný kluk nebyl náfuka a jeden druhému tam pomáhal a potom i v životě mimo posilovnu.Dodnes jsme kamarádi když se potkáme,i když už má každý rodinu a jiné zájmy.Z fyzičky kterou jsem si tehdy vybudoval v posilovně,žiju dodnes.Hahaha,zrov­na se živím jako dřevorubec.Jsem typ člověka,který potřebuje ke svému životu přiměřenou fyzickou námahu a tím si já vyplavuji endorfiny.Dnes už nemám energii jít si po práci zacvičit,ale večer si ještě sem tam zacvičím s nářadím doma ve sklepě.Myslím si,že nejsem primitiv který preferuje hrubou fyzickou dřinu,dělal jsem i úřednickou práci a myslím na jedničku,ale trochu námahy k životu potřebuji a není to na škodu.Vždycky jsem tvrdil,že sedřít se umí každé hovado,ale inteligentně si zacvičit je umění.Každý extrém ubíjí.Ti nafoukanci se svaly vyhoněnými na práškách a anabolikách,po­silující v super posilovnách,se super nářadím a dávající na odiv na koupališti své přerostlé bicepsy,jsou ubožáci a nejsou to sportovci.Dřív jsme cvičili ve sklepích,činky vyrobené na koleně,ve vytahaných teplácích.Dnes se stydím do posilovny zajít – samé Adidas a Nike.
Prostě posilování má smysl,musí u toho člověk vydržet a překonat sám sebe.Výsledky se dostavují hodně za dlouho,ale stojí za to.Nikdo nemůže chtít po kulturistovi s váhou 80 – 100 kilo,aby běhal maraton jak jako čtyřiceti kilový chrt.Po vyhoněném chrtovi běhajícím maratón taky nikdo nechce,aby se zastal člověka napadeného tlupou grázlů.
Doplňuji:
Kdyz jsem jeste sedel v kancelari,rikal jsem ze chodim posilovat,abych se udrzel v kondici,clovek nikdy nevi kdy skonci u lopaty.Zapominas na jednu vec: kazda fyzicka prace osm hodin denne,pet dnu v tydnu,je ponekud jednostranna zalezitost.Zatezuji se svaly jen urcitych svalovych skupin,ty ostatni atrofuji.Proto jsou nemoci z povolani. Posilovani rozviji rovnomerne vsechny svalove skupiny a naopak posiluje ty atrofovane.Pokud je vedeno s rozumem a pod dohledem zkuseneho cvicitele.Nevim jak to myslis s tou silou?Samozrejme jinak procitim facku od zednika a jinak od cukrare.Oba delaji fyzicky,respektive posiluji fyzickou praci.Ostatnim se omlouvam za ponekud nudne tlachani.

Další odpovědi
Drap

Špatné to asi neni. Osobně bych taky asi dával přednost přirozenějšímu pohybu. Dělat kulturistiku na špičkové úrovni mě připadá jako zbytečné deformování těla

Damiana

Mě se to nelíbí. Zrovna předevčírem jsem u bazénu potkala jednoho takového extra nabušence. Nevšimla jsem si, že by po něm nějak významně dívky a ženy pokukovaly, ale on se tvářil jak mistr světa, to máš recht. Mě přijde to tělo jaksi zdeformované, hlavně okolí šíje a ramen mívají tihle borci pekelně silné a to nevypadá moc hezky. Jsou to takoví „bejčci“. Potom jim vůbec nesluší oblek, ani košile nebo triko, které vyžadují spíš rovná ramena. Ty jejich „pazoury“ se do klasického saka ani nevejdou a každý z nich pak vypadá spíš jako barový vyhazovač. Chápu, že oni stejně nejraději chodí v tílku, aby ukázali ze své „krásy“ co nejvíc, ale…
Jednou s tím přestane, svaly se změní na tuk, protože tělo bylo už zvyklé na určitý způsob života a bude z něj jen další špekatej dědek. Myslím, že přirozený pohyb a vyvážená strava je daleko prospěšnější. Lidé pak vypadají zdravě a šťastněji. Radši si zatancuji na super muziku, než být utemovaná ve smrduté posilovně a tahat traverzu na špagátě nahoru a dolů. 🙂

anonym

Jsme tím co je nám blízké to nás formuje, čím více se vzdalujeme od přírody tím více chybujeme a tím máme problémy, osobně mám zkušenost s jízdou na kole jako nejlepší možností jak se zdravotně udržet ve formě.

Tonie

Mě osobně se tito týpci vůbec nezamlouvají. Spíš mi docela nahání hrůzu. Nepřirozené, jak říkáte, někteří to už vážně přehánění. Nikdy bych nechtěla nějakého extra svaláče, není to hezké.

Raddess

Já do posilovny chodím 3× týdně, to z důvodu, že jsem vážil 58kg a měřil 175 cm. Chtěl jsem přibrat a dozvěděl jsem se, že 80% úspěchu v přibrání je jídelníček, tak jsme si ho nechal zhtoovit.. Po roce vážím 68 kg, tělo mám vytvarované, nejsem žádná hrouda. Podle mě se tady spíše bavíte o bodybuildingu, znám více lidí co tam chodí zacvičit aby udrželi kondičku a kteří nechtěj byt jen obrovští. Když se to ne přehání vypadá to perfektně a o stoprocent lépe než někdo kdo neděla nic 😉

mojitek

Ty velké nepřirozené svaly nejsou z cvičení ale ze sterojdů.Jinak 2–3 krát týdně chodit do posilky není žádná nárazovka.Pokud v posilce cvičíte cca 1 hodinu a procvičíte všechno svalstvo tak nemůžete jít opět druhý den.Svaly potřebují minim. 1 den na oddech -a právě v té době rostou.S tou kvalitou svalstva máte pravdu-kolikrát člověk který moc nevypadá tak uzvedne víc než sterojdový šílenec,ale to záleží na tom jak cvičí jestli na velikost svalové hmoty nebo na sílu nebo na hloubku(kvalitu) svalstva.

arygnoc

Sú ženy, ktorým sa muži – skrine páčia.
Ide o to, či ten chlap je preto taký, lebo je „urobený“, alebo to je steroiďák.

Mimochodom, kulturisti vraj nie sú bohvieaký milenci.
A že by to bola móda? Hm, pochybujem.

FOX.IK

Nesmi se to prehanet- pak je to hezky:)

pizlicka

davide.mas naprostou pravdu.neni nad prirozeny pohyb.ti namakani kluci nemaji zadnou kondicku.bezela jsem loni brnensky pulmaraton.ja 175m,55kg,rucicky jak paratka,nohy to same.vedle me stalo na startu asi 15kluku,namaka­nych,tricka na kterych bylo psano-posilovna pruvan.prvni hodinu se snazili.druhou jsem je vsechny hrave predbehla.ti kluci vubec nepochopili,ze pulmaraton se nebezi silou,ale hlavne hlavou.ja jim rikam krecci v kole,vypustis do terenu a umrou.
Doplňuji:
ja miluji hodne vysoke,hodne hubene typy muzu:-)svalovce ee.

KaraskovaAl

No, já jsem si koupila, protože bydlím v bytovce a ty otřesy, i když nejsou moc veliké, tak to tlumí. Je to komfortnější.

Kajolka

Holky, co byste doporučily koupit chlapovi – sporťákovi k vánocům? Já jsem tak nějak v koncích s vybíráním :D

Cizecek.M

Čau, hele, pokud přemýšlím a váháš, nevíš a tápeš, podívej se sem https://www.fit­ham.cz/jak-vybrat-bezecky-pas. Tohle mi s výběrem pomohlo moc.

Vercule

To je super. Ale mě osobně by docela zajímalo, jak si mám ten stroj vybrat. Aby mi prostě vyhovoval. Nevím, na co se mám při výběru zaměřit. Teda krom ceny samozřejmě…

Kajolka

Holky, myslíte, že je potřeba kupovat tu gumovou podložku?

GabulkaA

Přeji všem krásný den, měla bych dotaz. Uvažuji, že bych si domů koupila nějakou posilovací lavici. Jen nevím, jakou si mám vybrat, ale hlavně, kde ji koupit. Co myslíte, e-shop – je to vhodná variata? A pokud ano, tak jaký vybrat? Jediný požadavek, který na stroj mám, je snad to, aby byl vhodný pro muže i ženy…

SuzanKa

Já jsem hodně hledala co a jak… No a pak jsem si vybrala na fitham a tam jsem ho koupila :) Ten shop je super, mají tam na cvičení fakt všechno :)

Vercule

Ahoj, a podle čeho sis stroj vybrala? Jaká byla tvoje kritéria?

Kikulinka85

Holky, doma si chci udělat takovou mini posilovnu. Jako já mám vybráno – chci tam běžící pás. No, jenže toho nápadu se chytl i chlap a ten chce posilovací lavici. Nemáte náhodou některá zkušenosti, že byste doporučila nějakou dobrou?

XenieRo

Holky, myslíte, že je potřeba kupovat tu gumovou podložku?

Pajka.111

Můžete doporučit nějaké činky z toho Fitham? Chci koupit chlapovi k vánocům. Díky moc.

Pajka.111

Jojo, je senzační, jsem nadšená makt maximálně.

SuzanKa

A jak jsi s ním spokojená? Splnil očekávání?

XenieRo

Hodně jsem srovnávala a četla diskuze a recenze. A tento vyšel nejlíp. No a na Fitham ho měli za super cenu, tak jsem si ho pořídila.

Vercule

No, cena u mě taky hodně rozhodovala. Ale nebylo to jediny kriterium… hodně mi pomohl jejich nákupní rádce. Díky němu jsem vybrala přesně to, co mi vyhovuje.

SuzanKa

Ta vypadá dobře. A jste s ní spokojeni? Co jsem se tak dívala, tak na fitham jich mají víc. Podle čeho jste si vybrali tuto?

XenieRo

No, takto. My od nich máme víc věcí, ale lavici máme teda tuto https://www.fit­ham.cz/trinfit-bench-fx7. Je to taková multifunkce. Jinak máme ještě tu podložku pod ní, je to docela dobrá věc.