Gus_Fring

Má smysl boxovat s činkami?

Vždy před lehkym cvičením (kliky atd.) jsem se rozehřál tím, že jsem před sebou boxoval 100×. Vždy jednou rukou před sebe uhodil a během toho s ní rotoval. Následně vrátil zpátky a opět s ní zarotoval. Poté jsem to stejné udělal druhou rukou. A takhle jsem to udělal 50×. Vždy s jednokilovou činkou.
Nyní jsem ale někde četl, že to je zbytečné, ba dokonce, to může způsobit zranění. Nevím, jestli to mám dělat stále.

Odpovědi
Kelt

Kdysi před 40 lety jsem si pořídil soupravu činek na Aerobic. Byly tak jednoručky s páskou a dalo se podle typu závaží namontovat tuším od 100 do 500 g na jedné čince a byly tam také doporučené cviky, mezi nimi i to tvoje boxování. Podle mne je důležité, co chceš dělat, jakého výsledku chceš dosáhnout. Pokud se chceš zahřát, tak hýbej končetinami, skákej, běhej a pod. Když chceš posilovat, tak se správnou váhou a předepsanou technikou a počtem opakování. Nevím, možná může dojít i k poškození vazu, tenisovému lokti a pod. Když jsi našel, že se to nedoporučuje, tak to nedělej.