Marty Koller

Jaký je to trestný čin poštvat psa proti jinému psovi?

Znám jednoho člověka a ten někomu něčím takovým vyhrožoval. Na kolik let by šel do vězení?

Odpovědi
Rokio

Podle mě se jedná o týrání zvířat a pár let by si pachatel mohl odsedět.

Pepa25

Týrání zvířat podle § 302 TrZ nebo přestupek podle § 27 zákona na ochranu zvířat. Mimochodem, proč všichni chtějí hned posílat do vězení – pár desítek tisíc pokuty by jako prevence nestačilo?

Zdroj: https://eagri­.cz/public/web/fi­le/610696/_2018Na­padeni_zvirete_zvi­retem.pdf

Marty Koller

Pepa 25: ne pokuta by nestačila, já bych dal trest smrti.