Hory123

Jaký je rozdíl v teplotě venku, když se měří ve výšce 2m nebo 20m?

Nejlepší odpověď
quentos

měl by být zanedbatelný, řádově setiny stupně – alespoň tak usuzuju podle jevu zvaného teplotní gradient. V souladu s ním klesá teplota o 0,5°C na každých 100m, při rozdílu výšek 18m tedy bude rozdíl teplot velmi malý.

Další odpovědi
honza19hk

když se podíváš na kamery ČHMÚ tak tam je třeba teplota vzduchu –3.2°C a hned pod tím je přízemní teplota např –4.5°C Takže ten rozdíl tam je. A je větší pokud je sněhová pokrývka.
Doplňuji:

Např na labské boudě, je ten rozdíl 7 stupňů. viz odkaz,je to v pravém rohu.
http://www.chmi­.cz/files/por­tal/docs/mete­o/kam/prohlizec­.html?cam=lab­skabouda