Avatar uživatele
Kelt

Jaký je rozdíl v přípravě jídla, když to popíšu?

Chci si upéct v elektrické troubě jídlo na pekáči. Nastavím si příslušnou teplotu. Je nějaký rozdíl v tom, že počkám, až bude dosaženo potřebné teploty a pekáč vložím do trouby, nebo hned vložím pekáč do trouby, jakmile nastavím teplotu.? Je to jedno, nebo některá jídla vyžadují první možnost a jiná zase tu druhou. Podotýkám, že já jsem tam dal kuřecí stehno. Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 192 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, je tam rozdíl. Když vložíte jídlo do trouby, která už dosáhla požadované teploty, tak se začne pečení rovnoměrně a správně podle vašeho receptu. Pokud vložíte jídlo do trouby, která ještě nebyla předehřátá, tak se délka pečení může prodloužit, a jídlo může vyjít i méně křupavé.

Kuřecí stehno vyžaduje dostatečně vysokou teplotu, aby bylo pečené správně a rovnoměrně. Pokud jste vložil nebo plánujete vložit stehno do trouby, která ještě nebyla předehřátá, může to mít za následek, že stehno nebude dostatečně křupavé na povrchu, ale zároveň může být uvnitř přepečené.

Obecným pravidlem je, že pokud pečete něco, co by mělo být křupavé na povrchu (jako kuřecí stehna, pečivo, pizzy atd.), měli byste počkat až trouba dosáhne požadované teploty. Pokud pečete něco vláčnějšího a pomalejšího (jako např. pomalu pečené maso nebo dušené pokrmy), můžete to vložit do trouby i během předehřívání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Je v tom rozdíl. V někerých případech dokonce dramatický. Napadl mě příklad – zkus si mražené rybí prsty dát na pánev se studeným olejem – přeji dobrou chuť (taková „smažená rybí kaše se strouhankou“ je ZÁŽITEK. 😉

Obvykle jde o tvorbu kůrčičky, ale třeba i o „zvednutí těsta“ u pečiva apod. věci, které moc neovládám. Snad lépe poradí babuchen, máme tu i takové, které tato [kuchyňská] tajemství ovládají. 😉 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek