agentpv

Jaký je rozdíl v pojmech „cover“, „remake“ a „remastered“ např. u písní na Youtube?

Nejlepší odpověď
Bures_StB

Remake je předělávka, udělá se stejná věc znova, obdobně, ale ne nutně přesně stejně.
Remaster je vylepšení kvality, ale původní dílo se vyjma kvality obrazu a zvuku v zásadě nikterak nemění, zůstává v nezměněné podobě.
Cover je zpravidla u písně, kterou zpívá na stejné noty někdo jiný než původní umělec. Například pokud já nazpívám Včelku Máju, tak to bude můj cover, protože nejsem Gott. Na YouTube je celá řada coverů od amatérských zpěváků, kteří dělají své covery populárních písní.

Další odpovědi
Alesh

No, tak dá se ledacos vygooglit… já to vidím přibližně takto:
remastered – remastrování je „oprava“ díla, máš třeba starý film, je vybledlý, jsou v něm vady na jednotlivých snímcích apod. Tak na to sednou borci a udělají ho jako nový, prostě ho opraví. Takto třeba remastrovali Barona Prášila aj.
remake – je předělávka spíš asi filmu nebo hry, např. Sedm samurajů → Sedm statečných (je remake)
cover – je asi taky předělávka spíš jako u písní bych to viděl, např. Love me tender → Pár havraních copánků (je cover)