pokazdejinak

Jaký je rozdíl mezi zmrzlinou a sorbetem? hlavně v použití…

tak nějak tuším, že základem sorbetu je voda a ve zmrzlině je zase mléko (nebo smetana), ale jak je to s použitím? v obchodě jsem viděla i kari sorbet k masu, nebo levandulový – ten nevím k čemu :)
… kdy se víc hodí sorbet a kdy zmrzlina? díky

Nejlepší odpověď
baghira

Sorbet je lehká vodová ovocná zmrzlina polotekuté konzistence, spíš něco jako ledová tříšť.
Doplňuji:
Použití bych viděl jako dezert nebo letní osvěžení. Počítám, že by mohl mít míň kalorií, než klasická zmrzlina.

Zdroj: http://apetiton­line.cz/recep­ty/855-citronovy-sorbet.html

Další odpovědi
dědapetr

Sorbet (prohlásil / sɔrbeɪ / ) je zmrazené dezert z slazené vody ochucené ovocem (typicky šťávy nebo pyré ), víno ​​, a / nebo likéru .

Zmrzlina mražený mléčný výrobek ze směsi smetany nebo mléka, cukru, vajec, a přísad (ovoce, čokoláda, vanilka aj.).
Doplňuji:
Sorbet je desert a dá se udělat velké množství chutí,třešňový,les­ní jahody,timiánový a pod.

Zdroj: internet

Děda Louda

V použití rozdílu není – obé se konzumuje.