Jaký je rozdíl mezi životem na ulici a asketickým životem?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ne každý, kdo žije na ulici, je asketa. Někteří bezďoši se nezříkají světských zájmů a požitků.

Další odpovědi
quentos

Počti si: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Askeze
Rozdíl je to značný. Lidi na ulici většinou chlastají, aby zapomněli na svůj těžký úděl. To asketici nedělají.

Kepler

Asketa se zříká tělesných a hmotných požitků dobrovolně a z přesvědčení, ale má zpravidla střechu nad hlavou. Bezďák je v tom nedobrovolně, ale na krabičák nějakého stěnolezu si prachy sežene vždycky (až na výjimky).