studentka23

Jaký je rozdíl mezi světlem a zvukem?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Asi nejzásadnější rozdíl je v šíření. Zatímco zvuk NUTNĚ potřebuje ke svému šíření látku, tak světlo nikoliv, bo je schopno se šířit i ve vakuu, na rozdíl od zvuku. :)

Další odpovědi
led

Svetlo vidíte a zvuk počujete. Väčšinou.
Myslím, že základný rozdiel medzi svetlo a zvukom pozná každý absolvent základnej školy.

Drap

Světlo je vidět a zvuk slyšet.

autacek

Zvuk není elektromagnetické vlnění. Zvuk je vlnění mechanické. Tzn., že pro své šíření využívá jiných vlastností prostředí.

Mc Merkurion

… apríla už bylo … sice píšou, že žádná otázka nejni hloupá, ale nic se nemá přehánět …

autacek

Hloupé jsou maximálně tak některé opalcované odpovědi.

Mc Merkurion

… no, vono totiž na hloupou otázku hloupá odpověď …

autacek

No vidíš, mě ta otázka vůbec hloupá nepřijde.

Mc Merkurion

… no, u tebe se nedivim, ty totiž nerozeznáš ani správnou odpověď a hlavně, ani to, na co se kdo ptá …

autacek

opakovaně porušuješ zdejší pravidla, podrž se tématu a neurážej druhé

Mc Merkurion

… zdá se mi, že tohle chování mi připomíná jisté praktiky bonzáků a donašečů … no jo, než by ses zamyslel ,raději zameteš stopy …

led

Drap, ďakujem za preklad 🙂

led

doplním aliendrona
svetlo potrebuje odraznú plochu, aby bolo vidieť.

aliendrone

led>>> Já, nejkrásnější, nejskvělejší , nejúžašnější aliendorne zvládnu vidět světlo i bez odrazu! ;) :D :D

Tak vídíte Vy jedna nenasytná lupičko a lamačko mužských srdcí, že je načase přiznat nevyhnutelné! No? ;) :)