dust8

Jaký je rozdíl mezi slovy markantní, totální, naprostý, rapidní a absolutní?

Nejlepší odpověď
annas

„markantní – kniž. výrazný, nápadný, význačný:
totální – kniž. celostní, celkový; úplný, naprostý, absolutní
naprostý (ničím) neomezený 1, úplný 2, absolutní
rapidní – rychlý, prudký, překotný, náhlý
abslolutní – nepodmíněný, nezávislý (op. relativní, podmíněný): pocit a. volnosti; a. nedostatek něčeho; a. většina
(ničím) neomezený, nikomu neodpovídající: a. monarchie.“

Zdroj pro ověření – slova si musíte zadat jednotlivě. Rozdíly mezi slovy poznáte podle významu.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=absolutn%C3%AD