dust8

Jaký je rozdíl mezi slovy cca, summa summarum a de facto?

Nejlepší odpověď
annas

Protože jde o odborné výrazy,. dokládám zdrojem. pro možnost ověření.

summa summarum = latinsky – součet součtů, výsledná částka + všechno dohromady, konec konců
de facto = latinsky – ´ skutečnosti, opravdu, podle skutečného stavu
cca , ca, cirka + latinsky – přibližně

Rozdíl ,mezi slovy zjistíte z významu.

https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?ci­zi_slovo=cca+&typ_­hledani=prefix

Další odpovědi
Edison

De-facto… vůbec není takže, ale „ve skutečnosti“. Suma sumárum je „celkově celkem“.

Dochy

to „sumasumárum“ bych přeložil spíše na „shrnuto“ (často ve smyslu „závěr je…“)

Ale jinak mezi těmito slovy vlastně žádný rozdíl není… Zkrátka to pronesou lidé, kteří už nevědí co by ještě řekli a nechtějí aby to vypadalo že jim došla řeč…

Rokio

Defakto znamená takže a sumosumárum je podle mě dohromady.