Rokio

Jaký je rozdíl mezi mladistvým a adolescentem?

Podle mě se nejedná o čistá synonyma.

Mladistvý je člověk ve věku od 15 do 17 let a věk adolescenta se pohybuje mezi 15 až 20 lety.

Nejlepší odpověď
marci1

  1. V českém prostředí je mladistvý v nejobecnějším smyslu osoba, která dovršila 15 let, ale nepřekročila 18 let věku. Tento termín se používá zejména v trestním právu.
  2. Adolescence (15 až 20 let) je stádium integrace a završování motorického vývoje mladého člověka.. 🙂

Další odpovědi
Pepa25

Mladistvý je právní pojem („kdo dovršil patnáctý rok a nepřekročil osmnáctý rok svého věku“), adolescent pojem z vývojové psychologie odpovídající období puberty a dospívání.