Retko

Jaky je rozdil mezi metrikou, kriteriem a parametrem?

THX.

Nejlepší odpověď
arygnoc

metrika – prostredie, v ktorom sa hodnotí,
kritérium – merítko, základ alebo prostriedok k posúdeniu platnosti, správnosti, hodnoty alebo významu.
parameter je často totožný s kritériom, pripadne sa berie do úvahy ako charakteristická vlastnosť, veličina.

záleží, v akom obore tie termíny používate, rozhodne sú blízke, ale špecifické napr. v matematike, jazykovede, hudbe alebo inom konkrétnom obore, kde môžu mať vlastné významy (napr. v športe je kritérium pretek vybraných pretekárov).

Další odpovědi
Jsemtady

Metrika je system podle ktereho se nejaka vec hodnoti.
Kriterium je nejakej parametr ktery musi dana vec splnovat.