Alesh

Jaký je rozdíl mezi LM-40 a WD-40?

https://www.al­za.cz/auto/li­qui-moly-mnohoucelovy-sprej-lm-40-400ml-d4737288.htm
vs.
https://www.al­za.cz/auto/wd-40-450-ml-d4373713.htm

Myslím jako pro běžné použití v domácnosti, nejde mi o nějaké chemické rozbory apod. To LM mají zařazeno mezi „čističe“, ale první z uvedených vlastností je, že „maže“. Takže je to mazivo.
Mělo by obojí fungovat víceméně stejně? Nebo tam je v nich nějaký rozdíl?

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že oba prostředky mají podobný účinek, jen trochu s odlišným určením pro speciální užití. V domácnosti je to celkem jedno. WD 40 je v podstatě jen směs lehkého benzínu (kvůli vzlínavosti) a minerálního oleje. LM 40 bude pravděpodobně něco podobného. Prostě draze prodávaný jednoduchý produkt.

Další odpovědi
aliendrone

Souhlasím s Keplerem, i když jsem to LM-40 nikdy v ruce nedržel. Prostě LiquiMoly přislo s „vlastním WDčkem“, no. WD je o 5Kč na deci dražší, ale má lepší (především praktičtejší!) uzávěr. LM je celkem známá značka, žádný čínský drek, tož předpokládám, že účinnost bude ekvivalentní. Osobně bych kvůli tomu uzávěru a nepatrně větší lahvi zůstal u WDčka, těch pár korun za opruz s hledáním ztraceného brčka do rozprašovače a laborování s ním za to nestojí. ;) :)

mosoj

Nevím co je LM-40.
Vím ale, že pod WD-40 se prodává frakce z rektifikační kolony při zpracování ropy. Je to směs lehkých benzinů a vosků. Od toho se odvíjí vlastnosti WD-40. Lehké benziny čistí ( nemažou!!) a vosky mažou, změkčují atd. Důležité právě je, že největší mazací účinek nastává až po odpaření lehkých benzinů a má téměř „trvalý“ charakter!
Díky tomuto složení, je to také bezvadný prostředek na čištění a leštění nábytku.
Moje žena si ho nemůže vynachválit. Perfektně vyčistí a na dlouhou dobu oživí starý zašlý nábytek, právě díky přítomné voskové frakci. WD jsem znal, ale upozornění na jeho širokou škálu využití jsem se dozvěděl až zde na tomto fóru.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/na-co-vsechno-se-da-jeste-pouzit-olej-wd-40

mosoj

Samozřejmě že Kepler je opět mimo. Keplere všechny svíčky, které nejsou z přírodního vosku vznikly v rektifikační koloně při zpracování ropy a vosk maže!
Olej ve WD žádný není!! Čistí se s ním i látky a to by jaksi olejem šlo špatně.

Kepler

Samozřejmě, že jsi zase větší chytrák a mimo jsi samozřejmě ty! Vosk dobře maže akorát tak na na lyžích. Nezapomeň, že jsem chemik a když mi nevěříš, tak si přečti tohle: http://www.sko­repa.cz/dokumen­ty/WD-40.pdf. Blbé, co?

mosoj

Nezapomínám, Chemik nejsi.
Bezpečnostní list si může napsat kde kdo. Blbé, že?