Avatar uživatele
Steverep

Jaký je rozdíl mezi léky a doplnky stravy?

Ahoj, ne že bych nějaké léky potřeboval, jsem zdravý jako řípa, ale rád se vzdělávám XD dozvídám nové věci, tak by mě vlastně zajímal ten rozdíl?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3176 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Jeden z aspektů je třeba systém schvalování pro použití

  • potravinové doplňky jsou testovány jen na škodlivost (jedy, patogeny…)
  • léky jsou testovány v několika fázích a jsou zkoumány nejen jejich léčivé účinky, ale i účinky škodlivé (´vedlejší´), možné kontraindikace atd…

___
Každopádně možných aspektů, na něž se ptáš, je ´neurekom´ – takže si počti…
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=lék+vs+­potravní+doplněk&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Žádný. Pouze některé výrobky nebyly zařazeny Ministerstvem zdravotnictví do
skupiny léčiv ale do skupiny potravinových doplňků. Takto zařazené výrobky nemusí absolvovat celý schvalovací proces , který musí absolvovat léčiva, než jsou uvolněna do prodeje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Obecně – jak které léky. Některé léčí následky.
Doplňky stravy mají za úkol nemocem předcházet. Obsahují menší množství účinných látek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Léky se používají k léčbě.

Potravinové doplňky (doplňky stravy) někdy používají klamavou reklamu
(vydávají se za léky, ač jimi nejsou) a tahají peníze z kapes důvěřivců.
(Místo cpaní se doplňky stravy je rozumnější zdravě jíst a potřebné látky
získávat např. ze zeleniny, ovoce apod.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kacenka23

A jak poznám, že je to skutečně léčivo? Kupovala jsem třeba tohle na suché ruce:
lekynadosah.cz/ra­dioxar-krem-150-ml~z3098127.html a nejsme si jistá, zda to právě taky není jen nějaká „mastička“, když to není na přepdis

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bob2

kacenka23: RadioXar je skutečně lék a narozdíl od většiny vážně účinný! Díkybohu za něj!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Steverep

kacenka23: V tomhle případě jde o o lék, jak jsem pochopil z popisu. to že něco není na lékařský předpis neznamená, že to není lék

před 3173 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Ivzez, v obchodě kupovaná zelenina s ovoce nemá již téměř žádné vitamíny. Ztrácí se každou hodinou. Také omytím. I e studené vodě.
Málo lidí má možnost konzumovat širokou škálu čerstvého ovoce a zeleniny pěstovaných ve zdravých podmínkách.
Půda je kontaminovaná, deště kyselé a také pouští do půdy a spodních vod kde co.

před 3176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Částečně máte pravdu, ale čerstvé potraviny podle mne budou pořád lepší (kvalitnější) než uměle vyrobené produkty.

před 3169 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek