afro.minerva

Naš milý personál na pohotovostích

Už jsem se mnohokrát setkala s tím, že když jsem přišla já nebo někdo jiný z mojí rodiny na pohotovost třeba v noci, tak jsem se setkala s velmi nepříjemným chování, ne-li až vulgaritou. Naposledy jsme jeli na pohotovost, když měla naše ušařka podezření na zánět středního ucha a naše maličká neustále v noci jenom plakala, ale hodně. Nechtěla jsem jí nechat trpět a vzali jsme ji na pohotovost. Tehdy jí byly dva měsíce. Když přišla paní lékařka, tak na ní bylo vidět, že je akorát naštvaná, že jsme ji vzbudili. Zběžně malou prohlédla a prohlásila, cituji: „To musíte tu malou nakrmit, přebalit nebo pohoupat, když v noci pláče.“ Jako bych jí nekrmila, nepřebalovala a nehoupala. Pak na mě pohrdavě pohlédla a prohlásila, že je nesmysl, aby takhle malé dítě mělo pneumokoka. Když přišly výsledky k paní ušařce z výtěru z nosánku, tak tam pneumokok byl. Byla přeléčena antibiotiky. Toto není první případ, který se mi stal. Platíme ty doktory pro nás nebo pro jejich osobní blaho. Dnes jsem měla vlastně i strach zavolat do nemocnice, aby mi poradili, jak mám podvat léky na horečnu naší maličké. Teď je jí sedm měsíců, ale to je otázka jiná. Proč mají lékaři většinou takový přístup, že když má člověk podezření, že mu něco je, tak má nakonec strach vůbec zajít na pohotovost? A to hlavně s dětmi?

Nejlepší odpověď
ten který je

Lékaři jsou bohužel nebo bohudík také jen lidé.Někteří jsou arogantní,zlí,po­dráždění a jsou i tací kteří pomohou a vlídné slovo jim není cizí.Obávám se že u sestřiček hraje velikou roli nízké finanční ohodnocení.Jsem si ale naprosto jist,že se špatným zacházením se nesetkáte v některé církevní nemocnici.Zkušenost kdy otec byl hospitalizován v takovéto nemocnici se zlomeninou to potvrzuje.Přeji hodně zdraví a co nejméně doktorů.

Další odpovědi
Michal

Jsem udiven,že jste tak překvapena chováním
lékařky.Nese to bohužel doba,podívejte se směrem nahoru k vládě.Dřív byl doktor váženým občanem,protože něco uměl,ale také se mnozí podle toho chovali Navíc se zapomělo na slovo etika,slušnost a úcta.Jeden z mých předřečníků říká,že doktor je taky jenom člověk,to ale neznamená ,že se musí chovat tak,jak popisujete.Na obhajobu lékařů snad jen tolik"vypisují spoustu formulářů a hlášení,řeší desítky nesmyslných věcí a potom jdou na noční službu.Ale tam se ukazuje jaký je to člověk-lékař.Poslední poznámkou je chování pacientů:Bála jsem se zavolat.To jsme to dopracovali.A stě­žovat si ,přesněji dovolat se spravedlnosti a pořádku,Ach..­...Vím,že je plno slušných lidí a tedy i plno slušných a erudovaných lékařů
a pak je ten prohnilej zbytek-bohužel.
Vašemu dítěti hodně zdraví.

mojitek

Bohuzel tento jev arogantniho personalu v nasem „drahem“(a to doslova)zdravot­nictvi je dost casty,aspon ja mam taky takove zkusenosti a z vypraveni znamych jakbysmet.Naposledy treba na neurologii v nemocnici na Karlaku.Jak ti se tam chovaji treba ke starym bezbrannym pacientum-to je fakt hnus.Percentuelne bych to shrnul : ze 30% slusny a ochotny personal,ovsem ze 70% pakáž,co ve zdravotnictvi nema co pohledavat. Smutny pribeh…

Nuk nuk

Musím souhlasit s pány kolegy a mohu k jejich odpovědím doplnit už jen jediné. Připadá mi totiž, že lékaři na pohotovostích jsou krom zmíněného, ještě navíc taková „nižší kasta“ mezi lekaři celkově. Někdy mi připadá, že to dělají lékaři, kterým se prostě nepodařilo uchytit na lepším místě.
Ale mohu Vás povzbudit, setkala jsem se na dětské pohotovosti s mladou, nepříliš zkušenou a nepříliš schopnou, ale milou a ochotnou paní doktorkou, tudíž i tam to bude člověk od člověka.