Usoman

Jaký je rozdíl mezi kometou s parabolickou a kometou s hyperbolickou dráhou?

Nejlepší odpověď
orwell

Výňatek z textu v níže uvedeném zdroji:
…Jako všechna obíhající tělesa mají i komety eliptické dráhy. Vzpomeňte si, že elipsa je kuželosečka mající dvě ohniska a mající tu vlastnost, že součet vzdáleností z oněch dvou ohnisek k jakémukoli bodu na elipse je konstantní. Nejdelší průměr elipsy se nazývá hlavní osa, zatímco nejmenší průměr se nazývá osa vedlejší. Velikost elipsy je definována délkou hlavní osy. Elipsy mají různý tvar od kruhu k velmi zploštěným elipsám, kde vedlejší osa je mnohem menší než osa hlavní. Míru zploštění elipsy nazýváme excentricitou, a je definována jako poměr vzdálenosti mezi ohnisky k hlavní ose. Kruh má excentricitu nula, ale excentricita elipsy může mít jakoukoli hodnotu směrem k jedné, ale vždy menší než 1. Kuželosečky, které mají excentricitu jedna a větší než jedna jsou parabola respektive hyperbola. Objekty mohou obíhat po parabolických či hyperbolických drahách, ale jelikož nejsou tyhle dva útvary uzavřené, jakékoli objekty mající takové dráhy proletí kolem Slunce jednou a nikdy se nevrátí, a tedy by nebyly stálými členy Sluneční soustavy… Více viz:
http://kreaci­onismus.cz/ko­mety-a-stari-slunecni-soustavy/