icurusL

Jaký je rozdíl mezi hotovkou a minutkou?

Nejlepší odpověď
seraphico

Hotovka je už hotové jídlo, které se už pak jen servíruje. Například kuchař dopoledne uvaří hrnec svíčkové a k tomu udělá šišky houskových knedlíků. A přes obědy jídlo pak už jen vydává.

Minutka je naopak jídlo, které se dělá až v momentě konkrétní objednávky, takže se nepřipravuje dopředu. Příkladem je kuřecí steak s hranolkami. Příprava tohoto jídla je mnohem kratší než u svíčkové, a proto se jí říká minutka.

Další odpovědi
Drap

Hotovka je připravena předem, minutka se připravuje těsně před podáváním.