Rokio

Jaký je rozdíl mezi čistokrevným křížencem a pouliční směsí?

Nejlepší odpověď
da ny

Zřejmý:
Křížení plemen je řízené, plánované člověkem. Mnoho plemen vzniklo/vzniká křížením…
https://www.web­fordog.cz/atlas-psu/krizenci/
„Pouliční směs“ je nahodilé křížení, pejsci si sami vyberou ⇒ pudy, příroda… :D

Další odpovědi
Drap

Neni žádný čistokrevný kříženec. Ze dvou psů různých plemen vznikne kříženec. Stejně jako kříženec je pokud se spáří dva toulající se voříšci.

Edison

Čistokrevný kříženec je z principu nesmysl. Ale může existovat šlechtěný, či geneticky manipulovaný kříženec. Tzn, že nejen rodiče, ale několik generací zpět jsou předci známi, se známými vlastnostmi a výsledkem je snaha o posílení některých a potlačení jiných vlastností. Pouliční směska je prostě směska náhodných, více či méně neznámých rodičů, natož starších generací.

Mc Merkurion

… no jednoduchý: zkřížená pouliční směs byla čistotná, žádný zaběhlý votrapové bez domova, většinou se tak stalo během chvilky nepozornosti, to nejni jako vestaj (pro neznalé: vesnické tajemství, kdy nevíme, kdo, kdy a kde) …