Avatar uživatele
Tříska

Jaký je rozdíl mezi bytem a jednotkou?

Vím, že tato otázka už tu byla, ale odpověď mi nepřijde dostatečná. Byt není nemovitost, jednotka ano. Proč? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Zajímavá 0 před 2513 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jednotka je 2 a více bytů v jedné nemovitosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

"jednotka" použijeme když mluvíme o bytech v osobním vlastnictví, tedy těch jež jsou každý zvlášť zapsán v katastru nemovitostí, je to také byt, ale v tomto kontextu je o něm možné mluvit jako o jednotce.
"byt" použijeme, když je třeba družstevní nebo nájemní.
Doplňuji:
Barbakan má také pravdu, jde to použít i u dvou bytů v rodinném domě.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud ti předchozí odpovědi a věcné odkazy nestačily, pak jsi buď špatně četl anebo jsi příliš nechápavý, případně potřebuješ vkládat účelové opakované dotazy.

"Byt je zvláštním druhem nemovitosti. Svou podstatou sice byt není nic jiného než součást domu, ale z ustanovení § 118 občanského zákoníku vyplývá, že právně jde o věc způsobilou být předmětem občanskoprávních vztahů, tedy mj. i vlastnictví. Z hlediska veřejného práva je bytem podle § 2 písm. b) zákona o vlastnictví bytů místnost nebo soubor místností, které jsou rozhodnutím stavebního úřadu určené k bydlení. Konkretizuje to pak § 3 písm. g) vyhlášky č. 268/2009 Sb., o technických požadavcích na stavby, kde je za byt brán soubor místností, popřípadě jedna obytná místnost, který svým stavebně technickým uspořádáním a vybavením splňuje požadavky na trvalé bydlení a je k tomuto účelu užívání určen (rozhodnutím stavebního úřadu).
Od takto obecně vymezeného bytu je třeba odlišovat bytovou jednotku, kterou je podle § 2 písm. h) zákona o vlastnictví bytů byt nebo nebytový prostor nebo rozestavěný byt nebo rozestavěný nebytový prostor jako vymezená část domu (a zapsaná takto v katastru nemovitostí)."
http://www.zbynekmlcoch.cz/…
http://cs.wikipedia.org/…
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/…
http://cs.wikipedia.org/…
http://www.odpovedi.cz/…
http://www.odpovedi.cz/…
http://www.odpovedi.cz/…
http://www.odpovedi.cz/…

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ jak-zridit-bytove-jednotky

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek