Jiros

Jaký je rozdíl mez predminulym prostym a predminulym prubehovým časem v AJ? Zdá se mi to stejné.

Nejlepší odpověď
quentos

Prostý a průběhový nikdy není totéž. Průběhový (od slova PROBÍHAT) vždy naznačuje delší trvání, delší průběh. Použijeme ho tedy tehdy, když chceme zdůraznit, že něco před jinou činností (nebo bodem) v minulosti trvalo dlouho.

He had been working in a factory for 30 years before he finally found a satisfying job.
We had been walking for three hours before we finally found a place to rest.