dejavu

Jaký je původ slova Krnov?

Věděl by někdo, z čeho vznikl název města Krnov?

Nejlepší odpověď
yuko

První písemně doložený název Kyrnow pochází z roku 1240 a je odvozen od osobního jména Krn, pomocí přivlastňovací přípony -ov. V překladu tedy název znamenal „Krnův majetek (hrad)“.Německý název Jegerdorf je poprvé zaznamenán v roce 1253.V roce 1281 se objevil název Jegerndorf, ze kterého se vyvinul dnešní název Jägerndorf. Latinské označení Carnovia, které vzniklo z české předlohy, pochází z roku 1316 jako Karnovia. Na počátku 20. století se také objevuje zkomolenina Krňov.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Krnov

Další odpovědi
annas

Více se o tomto městě dovíte v odkazu.

Zdá se, že původ jména Krn a i "Krnóv (Krnův) majetek či hrad ,
tedy Krnov, je prastarý.

Pro zajímavost, archeolog předpokládá přítomnost Slovanů na Krnovsku nejpozději od 6. st. n. l.

Německý název Jägerndorf je poprvé doložen teprve roku 1253 jako Jegerdorf.

http://muzeum­.krnov.cz/_dow­nload/knihy/struc­ne_dejiny_krno­va.pdf