Jaký je princip převodovky tiptronic? Znamená to,že lze řadit buď manuálně-elektronicky nebo použít plně automat?

Co je tiptronic?

Nejlepší odpověď
kropitko

Převodovka tiptronik skutečně znamená,že řidič může páčkou přesunout řadící páku a jet buď pomocí manuální,či automatické převodovky.
Má to hned několik výhod,klesá spotřeba,jízda je daleko komfortnější, v několika modelech má navíc sportovní program…

Další odpovědi
postblue

Já bych jenom dodal, že Tiptronic je sekvenční převodovka, tedy nemůžu jednotlivé stupně řadit přímo, ale postupně.