pep

Jaký je postih za jízdu bez řidičského průkazu?

Jaký je postih, pokud budu mít řidičské oprávnění vyřízené a platné, ale nebudu mít řidičák fyzicky u sebe? Pomůže mi v takové situaci nějak občanský průkaz? Lze to nějak podle občanky dohledat?

Nejlepší odpověď
Alesh

Řízení bez řidičáku (zapomněl jsem si ho doma)

Pokud sice máte platný řidičský průkaz, jen ho nemáte u sebe a zapomněl jste si ho například doma budete zkontrolován a většinou v tomto případě udělí Policie ČR pouze blokovou pokutu 200 Kč na místě.

Zdroj: https://octavi­aclub.cz/clan­ky/jizda-bez-ridicaku-pokuta-za-rizeni-bez-ridicskeho-opravneni/

Další odpovědi
autacek

Ano, jde to dohledat. Postih bude řešen domluvou, nebo v blokovém řízení.

Rokio

Velmi pravděpodobně dostaneš malou pokutu.

cukrar

Jiné porušení, sankce do 2000Kč.

elkon

Nelze řešit na místě, hrozí pokuta až 50000Kč. Čti zde. https://octavi­aclub.cz/clan­ky/jizda-bez-ridicaku-pokuta-za-rizeni-bez-ridicskeho-opravneni/

Dochy

Ofic. sazba by měla být 0–2000 na místě, nebo pak 1500–2500 na úřadě. Ale v jiných zdrojích vidím i něco jiného a prolézat komplet zákon se mi nechce…

https://www.mdcr­.cz/bodovysys­tem/prestupky

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

elkone, čti prosím než začneš psát. Jasně píše, že s platným oprávněním, jen bez průkazu. A rozebírají to i na tom tvém odkazu.

autacek

@elkon Proč nejde hodnotit palcem otočeným dolů, že..

cochee

Přece proto, že se to tu musí podobat Fejsbůku, ne? I když tam to prý nedávno zrušili… nebo teprv chtějí zrušit?