StandaOtazka

Jak se jmenuje písnička, o které skoro nic nevím? Popis viz níže.

Hledal jsem na internetu, ale marně, nenašel jsem, tak to chci zkusit tady. Nedávno jsem slyšel v rádiu písničku a moc se mi líbila, ale nevím, jak se jmenovala, jaké rádio ji hrálo a už si nevzpomenu na slova, takže asi hledám jehlu v kupce sena, ale zkusím to popsat a snad budu mít štěstí. Písnička je podle mě pár desítek let stará. Hádal jsem, že to mohli nazpívat Plavci či Ladislav Vodička, protože písnička zněla podobně jako třeba jeho píseň „já tu zemi znám“. Nemohu si vzpomenout na slova bohužel, to by bylo snazší. Bylo to něco o češtině a matematice, chvíli něco říkal a pak to zpíval. Točilo se to o zajímavé podobnosti slov či čísel se slovy, opravdu vychytaný text, ale hezky se to poslouchalo, ale špatně zapamatovalo. Teď plácnu blbost, ale něco jako „třicet je ústřice“ a tak dál ve stejném duchu podobnosti výrazů. V poslední sloce myslím byla matematická slova nějak vtipně zpívaná, plácnu třeba trigonometrický či tak nějak. Bohužel mám vokno a nevzpomenu si. Tak snad někomu to něco připomene. Díky!

Odpovědi
seraphico

Co třeba Promovaní inženýři?

elkon

Plavci (vícehlasý vokál), nebo Ladislav Vodička (sólo baryton). To si děláš srandu? Ten rozdíl by snad poznalo i malé dítě.

StandaOtazka

Není to písnička Promovaní inženýři. Myslím že to rozhlasový moderátor pouštěl po této písničce a říkal že je ve stejném duchu a byla ale už si na nic nevzpomínám čeho by se dalo chytnout a to mě moc mrzí. Zpíval a částečně recitoval to jeden hlas. Je to jako hledat jehlu v kupce sena když to není tak často hraná skladba. Tak snad to zase někdy náhodou uslyším v rádiu.