Putin

Jaký je dle vás nejzajímavější prvek/látka?

Nebo se nejvíce liší od ostatních.

Nejlepší odpověď
Emefej

Většina chermických prvků má nějakou zajímavou vlastnost. Některé mají např. velmi složitou a zajímavou výrobu (Ti, W), jiné mají třeba zajímavou historii objevení (Fm). Prostuduj si nějaký slušný zdroj, uvidíš, že najdeš hromadu zajímavostí.

Zdroj: http://www.prvky­.com/periodic­ka-tabulka.html

Další odpovědi
orwell

Řekl bych, že uhlík. Slučuje se s velkým počtem ostatních prvků, na jeho základě jsou vystavěny živé organismy, …

Kelt

Každý prvek je něčím charakteristický, stejně jako je každý lidský jedinec vyjímečný. Tak z prvků galium, prvek, který taje při 30 °C, takže při zahřívání vody s kouskem galia je to pěkně vidět, jak mění skupenství. Opačně , když se roztavené galium hodí do vody, tak neztuhne. Musíme si pomoci kapalným dusíkem.
A mohl bych pokračovat. Tazatele patrně zajímá praktické uplatnění, použití a podle toho posuzuje látku.

RyuzakiKate

Každej je něčím jedinečnej a zajímavej.. Vzácný plyny a jejich stabilita. Uhlík pro své dvě odlišné podoby lišící se tvrdostí, nezbytný pro všechno živé. Kyslík, bez kterého by aerobní organismy nepřežily. Dusík – v tekuté formě jako vděčná zábava pro děti a jako nezbytný prvek pro rostliny. Chlor se schopností desinfekce. Radioaktivní prvky jako silná zbraň.
No stejně nemůžu mluvit o prvcích samotnejch a odpovědět tím na tvůj dotaz, skoro každej je na něco vázanej..

zjentek

rtuť, zvláště ta v pevném stavu ..pro své neuvěřitelné vlastnosti

talka

To orwell: a co diamant?!

Lamalam

Uhlík? Chemie uhlíku je vcelku nudná a fádní. A že se slučuje s velkým počtem dalších prvků? Fluor nebo kyslík se slučují prakticky se všemi prvky.