Kyselka80

Jaký jazyk bych se měl naučit?

Ahoj, rozhodují se mezi němčinou a Španělštinou. V obou jazycích už mám nějaký ten základ cca stejný. Ale nevím a nevím který si vybrat. Němčina je těžká, ale velmi praktická a umí ji každý tele. Se Španělštinou jeto přesně naopak. Tak co byste doporučovali?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Alesh

Němčina

Tak záleží na co se ten jazyk chceš učit. Pokud kvůli práci, tak jednoznačně němčina v našich končinách. Pokud bys chtěl cestovat po Jižní Americe nebo dlouhodobě pobývat na Pyrenejském poloostrově, pak bude lepší ta španělština. Já za sebe bych volil z těchto dvou jazyků němčinu, ale fakt je to o tom, k čemu ti ten jazyk pak má sloužit. Jo, jestli jen k tomu, abys prolezl školu, pak je to to asi jedno, jestli budeš mít čtyřku ze španělštiny nebo němčiny. 🙂

Další odpovědi
Ametyst

Španělština

Než by ses měl do němčiny nutit, uč se místo toho španělštinu, s větší radostí. Nedej na to, zda je nebo není to či ono praktické. Prostě si zvol srdcem. Život obvykle ukáže, že to bylo užitečné.

da ny

Němčina

Dozvěděla jsem se, že nejsem tele, německy neumím……
Hodně telat ovládá (na různé úrovni) běžně 2 – 3 cizí jazyky. Pro základní konverzaci, čtení knih apod. Ne každý se učí jen jazyk, který se mu líbí. Vybíráte 1. ze dvou.
Lidé obyčejně přemýšlí o tom, který CJ využijí/potřebují pro studium a zaměstnání.
Jazykem vědy je AJ. V AJ je mnoho informačních zdrojů v literatuře i na internetu.
Jiný se chce v některých zemích s místními domluvit.
V EU španělštinu nevyužijete tak, jako němčinu. Téměř v každé hotelové recepci a INFO centru budou reagovat na angličtinu. Učte se oba jazyky. Časem přidejte Aj. A je to. :D
V naší končině je např. výhodou znalost NJ. :)

GM

Němčina

Němčinu podle mě víc využiješ. Mrzí mě, že nejsem tele a v mládí jsem se ji víc neučila, teď už se mi nechce a taky už to tak snadno neleze do hlavy.

metro

Španělština

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

To přece záleží na tom, kde a jak chceš ten jazyk používat.
Třeba v hotelové recepci se španělština hodí, protože ji umí méně čechů.

Nassin

No dovol, jaký každý tele? Já němčinu neumím. Himlhergotdoner­veterkrucajse­lement