Asi blázen

Jaký fyzikálně chemický jev by mohl v uzavřené láhvi vodky způsobit dopadání kapek od víčka doprostřed hladiny?

5°C, 3/4 plná, cca kapka/s, t=cca 15s, bez pohybu láhve.

Odpovědi
Kepler

Žádný. Ke kondenzaci par alkoholu a vody by mohlo dojít jedině tehdy, kdyby obsah láhve byl teplý a víčko bys výrazně zchladil. Ani tehdy by se nic nestalo. Akorát by sis při tom experimentu dal prcka o něco později. Ale věř mi, že vždycky je lepší s Parkinsonem trošku rozlít, než s Alzheimerem zapomenout vypít.

Dochy

Odpařování a kondenace… Ale víčka nebývaj zrovna velká. Víčko by muselo být na těch 5° a obsah tak na 70 aby to kapalo takhle rychle a trvale.