Kajoch

Jaký druh zvuku je pro vás naprosto relaxační?

Pro mne je to rozhodně hudba a potom třeba zurčení vody v potůčku:)

Nejlepší odpověď
ivzez

Zvuk a vůně deště, voda (potůček, splav) a hudba (klasika).

Další odpovědi
marci1

Šumění lesa, potůčku, praskání ohně, šum moře, zvuk letního dne, zpěv ptáků (mimo „řvoucího kosa“). 🙂
Prostě si v teplém letním dni lehnout do trávy v lese a jen naslouchat.

Kepler

Ticho, ale ne úplné. Šumění lesa je asi nejlepší. Pak ještě skřivánek někde hodně vysoko, málokdy se mi ho podařilo zahlédnout, i když jsem ležel v pozorovací poloze naznak ve vysoké trávě.

jedy

Já naprosto miluju zvuk (a vůni!) deště. :)

Ale nedávno jsem četl tenhle článek – https://www.in­c.com/melanie-curtin/neuroscience-says-listening-to-this-one-song-reduces-anxiety-by-up-to-65-percent.html
Je v něm zmíněná písnička, která prý dokáže snížit pocity úzkosti až o 65 % + tam je i playlist písniček, které jsou uklidňující a relaxační. Tak doporučuju vyzkoušet. :)

Drap

Zvuk vody proudící v horském potoku a šumění větru v křovinách za úplňku

Mc Merkurion

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=nDyJY0iy­Beo

aliendrone

Naprosto relaxační? Tak to jsou zvuky spojené s vodou (déšť, bublání akvária, VZDÁLENÝ splav apod.) V menší míře DENNÍ zvuk/šum listnatého lesa (nikoliv noční a především ne ranní, kdy ptáci řvou jak protržení) a také bzučení včel (nejlépe v PŘIMĚŘENÉ blízkosti úlu). :)

zjentek

Pro mne je to rozhodně hudba a DO NÍ třeba zurčení vody v potůčku:)

yuko

Právě teď kdesi v Česku. Poslouchejte ptačí ráj v přímém přenosu…
Zvuk přírody.

Zdroj: http://www.slow­radio.cz/

MonkeyKing

Brown noise (najdi si)

Kajoch

jedy:i zvuk deště a jeho vůni(někdo možná nepochopí) mám moc rád.Díky za tip na vidko.Jsem na YT denně a tohle se mi moc líbilo!

Kajoch

Kepler:si uvědomuji,že i ten šum lesa je skvělý a na toho skřivánka nad polem či pasekou jsem úplně zapoměl:)

Kajoch

Zapomněl,omluva:)