Avatar uživatele
Dav123

Jaký/který cizí jazyk vybrat??

Dobrý den, musím si vybrat na střední školu druhý cizí jazyk a rozhoduji se mezi němčinou a ruštinou. Prosím Vás, nevíte někdo, co by bylo lepší? Díky

Pozor!

Jaký jazyk? Ten snazší.
Který jazyk? Konkrétní.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1433 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hufnágl

Doporučuji ruštinu. Ta bude za nějaký čas považována za světový jazyk.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
abcd1234

doporučuji němčinu, má lepší využití, ale zase je náročnější.
Ruština je jednodušší.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Těžko radit. Německy mluvící oblasti jsou blízko a v češtině je několik slov německého původu, na druhé straně je ruština slovanský jazyk. Kromě odlišného písma, má podobnou gramatiku a slovíčka, i když někdy to má jiný význam. Němčina je v tomto snadnější, lépe se učí, ruština se pomalu dostává do popředí. Pokud chceš být v budoucnu na lepším místě s možností cestování, tak ruštinu doporučuji, ale je třeba se jí věnovat i po maturitě. A pokud chceš jen jazyk kvůli maturitě, tak si dej němčinu. Zalíbit se ti může samozřejmě jak němčina, tak ruština,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Zkusil bych to doporučit úplně jinou cestou. Jak jsi na tom s písemným projevem ? Pokud píšeš slušně čitelně, vem ruštinu. Pokud máš problémy po sobě přečíst text v naší abecedě, tak raději tu němčinu. Ruská azbuka je totiž na psaní a čtení trochu náročnější, písmena se od sebe tolik jednoznačně neodlišují jako v latince. Já osobně jsem například vždycky měl například problém po sobě přečíst a rozlišit T a M, psal jsem je naprosto stejně jako takovou zubatou čáru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Milionkrát zodpovězeno. A nikdo nic lepšího, než co je u spousty STEJNÝCH otázek tady už nevymyslí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek