Dav123

Jaký/který cizí jazyk vybrat??

Dobrý den, musím si vybrat na střední školu druhý cizí jazyk a rozhoduji se mezi němčinou a ruštinou. Prosím Vás, nevíte někdo, co by bylo lepší? Díky

Pozor!

Jaký jazyk? Ten snazší.
Který jazyk? Konkrétní.

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Doporučuji ruštinu. Ta bude za nějaký čas považována za světový jazyk.

Další odpovědi
abcd1234

doporučuji němčinu, má lepší využití, ale zase je náročnější.
Ruština je jednodušší.

Kelt

Těžko radit. Německy mluvící oblasti jsou blízko a v češtině je několik slov německého původu, na druhé straně je ruština slovanský jazyk. Kromě odlišného písma, má podobnou gramatiku a slovíčka, i když někdy to má jiný význam. Němčina je v tomto snadnější, lépe se učí, ruština se pomalu dostává do popředí. Pokud chceš být v budoucnu na lepším místě s možností cestování, tak ruštinu doporučuji, ale je třeba se jí věnovat i po maturitě. A pokud chceš jen jazyk kvůli maturitě, tak si dej němčinu. Zalíbit se ti může samozřejmě jak němčina, tak ruština,

Arne1

Zkusil bych to doporučit úplně jinou cestou. Jak jsi na tom s písemným projevem ? Pokud píšeš slušně čitelně, vem ruštinu. Pokud máš problémy po sobě přečíst text v naší abecedě, tak raději tu němčinu. Ruská azbuka je totiž na psaní a čtení trochu náročnější, písmena se od sebe tolik jednoznačně neodlišují jako v latince. Já osobně jsem například vždycky měl například problém po sobě přečíst a rozlišit T a M, psal jsem je naprosto stejně jako takovou zubatou čáru.

Edison

Milionkrát zodpovězeno. A nikdo nic lepšího, než co je u spousty STEJNÝCH otázek tady už nevymyslí.