dust8

Jaký bývá rozsah trestu při prokazatelném mučení válečných zajatců?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Neexistují trestní sazby v případě válečných zločinů. To že existují konvence o zacházení s válečnými zajatci neznamená, že je nějak ošetřeno vymáhání tohoto práva – to mají v gesci VŽDY vítězové konfliktu. Viz „Norimberský proces“, proces se Saddámem Husajnem apod., které v reálu jsou pouhou „spravedlností vítězů“, tedy POMSTOU, ODVETOU (a nezřídka i snahou o zakrytí VLASTNÍCH ZLOČINŮ), která s výkonem spravedlnosti NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO.

Řekni mi, PROČ např. nebyl potrestán generál Westmoreland (vrchní velitel amerického kontingentu ve Vietnamu) a jeho podřízení za vypálení a zmasakrování vesnice My Lai https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Masakr_v_My_Lai , když generálplukovník Alfred Jodl BYL potrestán smrtí za zločiny svých podřízených, přičemž nebyl ani autorem či původcem rozkazů k nim vedoucím? Tolik k tragiparodiím na spravedlnost ohledně válečných zločinů. :(

Další odpovědi
Kryšpín

Jak kdy a jak kde může také dostat vyznamenání

Edison

To přece záleží na tom jakou kvalifikaci žalobce soudu předloží. A to my nemůžeme vědět. Nastuduj Tr.Zák. a najdi tr. činy, které by mohly takovým konáním být naplněny.