_136

Jaký byste měli osobní názor na ženu, která řídí traktor?

Zajímalo by mě, co si myslíte nebo jaký máte názor na to, když uvidíte ženu řídit traktor, osobně mi nejde do hlavy, proč ženy dělají při studiu na střední škole autoškoly na traktor. Jde na toto odpovědět? Díky

Nejlepší odpověď
Midas

Každý má jiné záliby. Co na tom? Plno žen řídí autobusy, některé i kamiony nebo dokonce monster trucky. Jsou i ženy kosmonautky, političky nebo ženy v armádě, tak proč by nemohla některá řídit traktor.

Další odpovědi
anonym

Když se podílí na hospodaření na statku, tak proč ne? I traktor se hodí.

da ny

Nevím, jaký bych ho měla míít. Předně je to její věc a moje/Vaše zbytečná starost…
Když už jsem narazila na tuto otázku, sdělím svůj názor :)
Je šikovná, možná jí to těší/baví a dost možná má doma hospodářství/les. Čeká ji zajímavá práce/brigáda :D
Každá dovednost se cení a ve správný čas zúročí.
Traktor se mi jeví jako poměrně bezpečný účastník sil. provozu. Každý řidič je ve střehu a 220 z toho nevyloudíš. Dcera má podobné zkušenosti s jízdou na traktoru/silnici též za sebou. Je to přece jen jiná „káva“, než zahradní traktůrek u táty na zahradě.
Na polích, loukách, prériích už je provoz pro řidiče/ku traktoru vcelku bezpečný.

Řidičky autobusů, tramvají už jsou běžnou záležitostí. Sem tam nějaká sedí na kamionu
Časem možná přibyde i strojvedoucích (nevýhodou je směnnost/turnusy)

Emefej

Traktoristka tě pěkně rozhodila, představ si, že existují i tankistky, pilotky stíhaček nebo kosmonautky.

zjentek

Souhlas s Midasem.

https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=amazonka+truck

Dochy

Co bych si asi osobně měl myslet o vlastní matce?
Co je na řízení traktoru tak divného aby to ovlivnilo ženskost?
Byli doby, kdy řidič většího stroje byl především strojník. A tam se asi očekávají nějaké fyzické předpoklady, které má málokterá žena. Ale u běžného traktoru a ještě v současné době? Kdy se stejně na každou ptákovinu volá certifikovaný technik?

Drap

Dělají proto že to mají v osnovách. Neni to nic nezvyklého, když žena řídí traktor. Stejně jako dnes když řídí kamion, autobus, náklaďák a podobně. My starší pamatujeme, když poměrně dost žen jezdilo s traktorem.

elkon

Co je na tom, pokud to zvládne a baví jí to tak je to jen její věc.

Mc Merkurion

… no, jestliže studuje zemědělku, tak řidičák na traktor je skoro nutnost … znám dost ženskejch, co řídí, nebo řídily nejen traktor, ale i zajímavější stroje …

Kelt

A co je na tom divného. Má ruce , nohy a oči, a když umí zařadit správnou rychlost, nastartovat a zacouvat, případně sklopit vlečku, tak je na svém místě. Lepší šikovná ženská jako traktoristka, než chlap, který je třikrát za týden opilý. A na žena může být vychrtlá stejně jako může mít 110 kg. Hlavní, když jí to baví a je na ni spolehnutí.

kelley

A co je na tom? Asi k tomu má nějaký důvod. Práce, hospodářství, brigáda, koníček…