dust8

Jaktože se kulka či její část často zastaví v těle a nezpůsobí čistý průstřel?

To zastaví nějaká kost nebo co?

Odpovědi
Drap

Záleží na tvaru, velikosti a rychlosti kulky. Někdy se zastaví, nebo roztrhne, jindy udělá průstřel.

Edison

Letící střela má jistou kinetickou energii závisející na mnoa faktorech. Po opuštění hlavě už jen klesá. Při nárazu na překážku jí předává svou energii. Jestli střela projde krz překážku nebo ne záleží na tom, kolik energie překážce předá. energie předaná překážce se projevuje její destrukcí a destrukcí střely.

anonym

to nemusí být vůbec kost, tu kulku prostě zastaví tkáň, když vystřelíš do vody tak kulku sama voda také po velkmi krátké vzdálenosti zastaví nemusí to být ani metr a to je prosím obyčejná voda. Pokud jde o smrtící účinek zbraně, kulka která zůstane v těle napadeného způsobí vážnější zranění než ta co by prošla skrz.

Pochopitelně to celé ale velmi záleží na parametrech použité zbraně a munice.