HenryFonda

Jak to, že je vidět na každým hřbitově takovéto monstrózní hroby?

Mohl by mi zde někdo vysvětlit,proč většina hrobů s německým původem má tak monstrózní velikost,kčemu je nebo bylo mít tak obrovský hrob? Je to trend i dnes mít takovou hrobku? Viz. Foto děkuji

--
Jakto že jde vidět na každým hřbitově takovéto monstrózní hroby?

Nejlepší odpověď
annas

Zamyslete se prosím nad formulací svých otázek. Otázky Proč jsou přirozené u dětí, které jsou zvídavé a zvědavé.

PROČ je špatné ptát se PROČ? Tato otázka je totiž ve své podstatě špatná a měli bychom vždy dělat vše pro to, abychom se neptali PROČ. Ale ptali se daleko lépe. Dokonce polovina úspěchu netkví v nalezení odpovědi, ale přemýšlení nad otázkou a upravení si původní otázky tak, aby nás vedla ke správné odpovědi.

Proto, jakmile si v duchu položíte otázku, kde zazní PROČ, byste se měli hned zastavit a přemýšlet nad tím, jak takovou otázku celou překopat.

Dokonce hezká analogie je s GOOGLEM. Víme moc dobře, že ty odpovědi na tom internetu jsou, ale klíč k nalezení odpovědi na GOOGLU je zadání správné otázky. "

http://www.en­trypoint.cz/blog/proc-je-spatne-ptat-se-proc-aneb-co-bylo-driv-otazka-nebo-odpoved/

Proč? Nevím, Jen uvažuji. Neuvedl jste totiž zdroj, odkud fotografie pochází. Možná jde o hrobky na hrobech třeba ještě z doby Rakouska-Uherska, nebo i z období 1. republiky. Vybudovali si je bohatí jedinci, továrníci atd., protože měli dostatek peněz.

Šlo o velkou rodinu, takže aby všichni rodinní příslušníci spopčívali v jedné rodinné hrobce.

I české hrobky si připravili zpravidla ti bohatí. Chodím na hřbitov, také je v něm několik hrobek, které si vybudovali továrníci, velcí sedláci atd.

Další odpovědi
aliendrone

https://youtu­.be/Y92GyNBk8VI?t=436

Edison

  1. zaměňuješ pojmy s dojmy. Hrob a hrobka jsou dvě naprosto rozdílné věci.
  2. Kdo na to měl a měl v místě vazby na dané místo, počítalo se s tím, že rodina zůstane pohromadě.

A že to byli většinou němci? Sice si tím nejsem úplně jist, ale proč ne. Vlastnili toho tady spousty.

dudu

Dcera Haliny Pawlowské při pohledu na podobné monumenty kdysi na jednom pařížském hřbitově údajně prohlásila „Ti si žijou“.

Kelt

Třeba to byl svatební dar, možná měli známého zedníka nebo sochaře. Možná chtěl, aby po něm něco zůstalo.

Dochy

Nejsou na každém hřbitově: Tím je celá otázka špatně protože vychází z nesprávných předpokladů.