Krystof420

Kterou školu bych si měl vybrat? IT, nebo elektrotechniku? Popřípadě která z nich je těžší?

Nejlepší odpověď
annas

Neznám Vás, natož Vaše zájmy či předměty, které vám vyhovují. Všechno začíná u vás. Najděte si čas, zaměřte se na své přednosti, schopnosti, vlohy, zájmy, očekávání, ale i svoje nedostatky a slabá místa. Pak to porovnejte s požadavky pro studium i povolání. Nezapomeňte na svůj zdravotní stav, který může někdy výběr ovlivnit. Nejen, že si musíte ščkolu vybrat, ale můžete se rozhodnout a dělat vše pro to, abyxste školu zvládl až k maturitě.

Přemýšlejte o svých studijních výsledcích, přiostupujete te k učení, jak si poradíte, když něčemu nerozumíte, zda vás víc baví inebo praktická výuka. Hhledejte řešení, co se s tím dá dělat. Všechno je možné změnit, ale jen když to opravdu chcete a tepro to maximum

Uvědomte si, že si některý obor musíte vybrat, ale chcete, aby to byl ten, který vás víc zaujme.

I když v 15 letech není snadné se rozhodnout, promyslete si kromě toho, co jsem uvedla uvedla výš, který obor má výhody či nevýhody. Někdy hraje roli i to, že je škola v blízkosti a nemusíte bydlet mimo domov. Také se podívejte na stránky vybrané školy, úspěšnost žáků u maturit, případněš přijtí n VŠ, kolik na SŠ otevírají tříd a jaký je o školu zájem., Třaké se dobře přípravte k přiíjímacícm zkouškám, které jsouo opřijetí důkležité. Pak vše diskutujte s rodiči. Navštivte ddne otevřených dveří, zjistěte si co nejvíc informací o škole.

Když se roizhodnete, měl byste mít dostatek vůle dokázat sobě, že školu zvládnete, složíte maturitu a pak se definitivně roozhodnete.

Další odpovědi
_Bůh_

IT je široký pojem ale ruby programátor si vydělá 150–200 tisíc měsíčně.

elkon

To se ptej toho, kdo tě zná. co umíš, jaké máš záliby a pod. Nejlépe rodičů. Ale ty sám už bys měl trochu vědět, který obor tě přitahuje.

Rokio

Zeptej se rodičů a třídního. Také se podívej do svého nitra.