Avatar uživatele
Filip84

Jakou nejvyšší rychlostí jste kdy cestovali po zemi?

Je jedno, jestli jste řídili (předchozí otázka směřuje na řidiče), klidně můžete jít pěšky, jet na koni, na slonu, nebo třeba TGV. Jedinou podmínkou je, že se musíte pohybovat po zemi, tzn. samolet, vznášedlo, nebo třeba kánoe se nepočítají.

Víte to, jak nejrychleji jste se kdy přepravovali? Já ano, vlakem, v Říši, 250 kmph. Ten vlak to vypisoval na placaté obrazovce, kolik jede.

Jenom pro ty, co to, náhodou, nevědí: u nás je nejvyšší traťová rychlost 160 kmph, a pokud jste jeli vlakem po koridoru (Dresden – Praha, Praha – Brno, Brno – Břeclava, Břeclava – Bohumín, atp.), tak jste 160 kmph, alespoň kousek, jeli. U jakékoli tratě si můžete najít nejvyšší traťovou rychlost tak, že si tu trať najdete na wikipedii, třeba dáte do Google „trat suchdol novy jicin“, první odkaz je na Wikipedii (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%BDelez­ni%C4%8Dn%C3%AD_tra%C5%A­5_Suchdol_nad_O­drou_%E2%80%93_N­ov%C3%BD_Ji%C4%8D%C3%AD­n_m%C4%9Bsto), a tam se dočtete, že traťová rychlost je 50 kmph (tam budovali, bývala 40 kmph).

Slováci mají nejvyšší traťovou rychlost 140 kmph, a to jenom mezi Bratislavou a Žilinou, a Bratislavou a Břeclavou, jinak nižší. Na západ od nás se na koridorech jezdí 200 – 250 kmph. Pokud byste jeli nějakým cugem szałenym, třeba TGV, tak tam se běžné rychlosti pohybují mezi 300 – 350 kmph, ovšem museli byste to vidět na placaté obrazovce, jinak vědět nebudete.

P. S. Na obrázku je propaganda státního nacionálního dopravce Času Dost, kterou zve státní nacionální dopravce Času Dost obecenstvo na bezpečné cestování szynobusem kolejowym za výhodný tarif – 7 minut za Kč 15.00.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? bobi12, penny21, smaragd22 před 489 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Odpoveď byla označena jako užitečná

+251 kmph

Kolem 260 km/h. Dávný bývalý partner byl automobilový závodník.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip84 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

101 - 150 kmph

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Schluker

+251 kmph

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

+251 kmph

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

+251 kmph

Mercedes SL 65 AMG,ale to jsem neřídil.
Jako řidič celkem nedávno kolem 215 km/h,s Pas­satem B8.

Upravil/a: Rocker

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dnb

+251 kmph

Konkrétně téměř 300 km/h (závodní okruh Brno), taktéž jsem to neřídil, ale jel jsem…

Upravil/a: dnb

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek