MasterGames

Jakou minimální tvrdost musí mít hrot zubařské vrtačky?

10?
Já fakt nevím. Prosím vás o pomoc.

Nejlepší odpověď
da ny

Nekompetentní, nesmyslná otázka.
Vrtačka nemá žádný „hrot“!!!
Do násadce se vkládají různé rotační nástroje („vrtáčky“) z různých materiálů, mnoha tvarů,
pro různé účely. Včetně leštících kotoučků, gum, diamantové apod. Jiné na kostní chirurgii.
Na implantologii se používají podle systému výrobců různé vrtáčky.
Např.:
https://www.schaf­ferova.cz/kate­gorie/ordinace-zubni/rotacni-nastroje/diamantove-nastroje-edenta/

Další odpovědi
Hlada

Zubařské nástroje se vyrábějí z nástrojové oceli, nikoli z nerostů. Nelze je tedy měřit Mohsovou stupnicí. Pro tvrdost oceli se používají jiné metody a stupnice, např. HRC.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.