Gabullka

Jakou máte zkušenost s vlasovými olejíčky? Nevysušují vlasy?

Odpovědi
Mravenec

Žádnou. Nosím sportovně krátký sestřih – strany a vzadu 2–5mm, nahoře 1,5 cm.

elkon

Zbytečné přípravky, které akorát stojí peníze.

zjentek

Viděl jsem to v Indii. Překrásné vlasy jak ženy, tak muži, několikrát denně se celý opláchnou venku u pumpy a k tomu hned patří i rituál oleje do vlasů, nejčastěji kokosový- to aby vlasy po častém namáčaní nevyšisovalo slunce. Nepamatuji, že by s přírodními oleji byl opačný problém. Že by vysoušely vlasy. Vždy platilo, platí a platit bude, že kvalitní olej vlasy mastí! Už lesk vlasů po letitém používání olejů na slunci hovoří sám za sebe, to se v Evropě nevidí. A více nemám tušení, na jaké přípravky se tady vlastně ptáš ty.

cappuccino

Test: dej si olejicek na ruce a promni je! Opravdu si myslis, ze olejicek muze vysusovat?
Totez udelej s pudrem. Uvidis ten rozdil.
Ale nekdy staci i trochu premyslet!

Vercule

Jediný olejíček co používám je od khadi a ten nanáším na pokožku hlavy, který je na podporu růstu vlasů.

Gabullka

Na co jsou ty jejich olejíčky zaměřené? :)

Vercule

Mají to rozdělené, musíš se na to podívat. Já mám ten jejich na podporu růstu vlasů a na zastavení padání vlasů https://www.kha­di.cz/vlasove-oleje-masky-a-kondicioner

Darcy

cappuccino
i olejíčky mohou vysušit, když obsahují silikon, který obalí vlas, ten se tak říkajíc udusí a seschne, časem vypadne. U kvalitnejších olejíčku se to nestane. Totéž dušení dělá i na pokožce. Vyhladí se na povrchu a dělá dokonalou pokožku, ale pod ním pokožka schne, takže je časem náchylná na infekce a třeba akné. Krémy s retinolem a silikonem jsou pasti, protože pokožku retinol napne, a silikon vyhladí ale je to jen efekt.

Darcy

hlavne si koukni opravdový oleje, ne ty bludy nacpané silikonem. Vyhni se tomu i v jiné kosmetice (https://www.bi­orythme.cz/n/che­mie-v-kosmetice-4-silikony).
Ja používam NUXE oleje. A nevím jak si na tom finančne, jestli si můžeš dopřát – skoukni značku Spa Ceylon, jestli méně tak oleje z DM a Balea.