Avatar uživatele
Altair-AC

Jakou mají psi představu o rodině?

Nedávno jsem tu položil otázku ohledně psa a šidlo mi napsal,že psi mají jiné představy o rodině.Tak jsem mu formou pm poslal otázku,jakou teda mají představu o rodině,když ne se svým otcem a matkou a sourozenci a on neodpovedel.Pře­dem děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 2501 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Psi nerozdělují rodinu jako my. Rodina je jejich smečka.Sourozence ,otce a matku jsou schopni částečně jako blízké rozlišovat v době dětství. Chovají se ale stejně v klasické smečce i ke všem ostatním šťěňatům a v době kdy přestanou pít mléko, se chovají stejně i k dospělým jiným psům ve smečce. Stačí si něco nastudovat o sociálních vazbách ve vlčí smečce. Stejně tak chápou rodinu lidí. Je to jeho smečka, a tam se snaží vybudovat nějakou pozici. Pokud je pes vychovaný, tak poslouchá a respektuje všechny členy rodiny. Ví, že sám je na posledním místě v hierarchii, ale nijak ho to nestresuje. Je tak spokojený.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Danina65

Odpověď ryze blond, při svém rychločtení jsem otázku pochopila tak, že se ptáš na psa a jeho lidskou rodinu…Na to bych tedy mohla odpověď velmi snadno. Po pár týdnech jsme pochopili, že nám do rodiny přibyla ALFASAMICE, která naprosto nedbá na to, že váží 3,5 kg.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Přesně takovou, jakou jim páníčci/ky vytvoří.

Někteří nekoušou, jiní zase koušou příliš. A pak jsou tady ti, kteří štěkají. Někteří příliš. Nejspíše je to jejich představa o rodině ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Zkus se jich zeptat 🙂. Třeba Ti to řeknou. Ale teď trochu vážněji ze zkušeností. Pokud jde o rodinné vztahy, pak fena se o štěňata stará, jako každá jiná matka (a většina zvířat), do doby dospělosti. Pes si s rodinou starosti nedělá, jeho funkce končí zřejmě oplodněním. Jinak se o krmení starat nemusí, jde o domestikované zvíře, které je odkázáno na krmení člověkem. U divokých zvířat se samci někdy podílí na zajištění potravy pro mláďata.
No a dále psi uznávají pouze „smečku“ a v ní si každý vybuduje, v rámci hierarchie, své postavení. A dokonce do této smečky (jak jsem odpozoroval) zahrnují i člověka. A rovněž mu „přiznávají“ určitou „hierarchickou pozici“. A ta je různá a záleží na postoji a chování konkrétního člověka ke psu. Ke každému se chovají jinak, jako i mezi sebou. A že jsou chytří a inteligentní a dokonce i přemýšlí, o tom nemám pochyb. Podle mne jim opravdu chybí pouze „mluvit“ lidskou řečí. Jinak, co chtějí a nechtějí dokáží dát dostatečně najevo i bez ní.
Takto jsem to odpozoroval já, při životě ve smečce, v současné době 7-mi psů a 7-mi lidí v jednom baráku.:-)))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek