Altair-AC

Jakou mají psi představu o rodině?

Nedávno jsem tu položil otázku ohledně psa a šidlo mi napsal,že psi mají jiné představy o rodině.Tak jsem mu formou pm poslal otázku,jakou teda mají představu o rodině,když ne se svým otcem a matkou a sourozenci a on neodpovedel.Pře­dem děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Psi nerozdělují rodinu jako my. Rodina je jejich smečka.Sourozence ,otce a matku jsou schopni částečně jako blízké rozlišovat v době dětství. Chovají se ale stejně v klasické smečce i ke všem ostatním šťěňatům a v době kdy přestanou pít mléko, se chovají stejně i k dospělým jiným psům ve smečce. Stačí si něco nastudovat o sociálních vazbách ve vlčí smečce. Stejně tak chápou rodinu lidí. Je to jeho smečka, a tam se snaží vybudovat nějakou pozici. Pokud je pes vychovaný, tak poslouchá a respektuje všechny členy rodiny. Ví, že sám je na posledním místě v hierarchii, ale nijak ho to nestresuje. Je tak spokojený.

Další odpovědi
Danina65

Odpověď ryze blond, při svém rychločtení jsem otázku pochopila tak, že se ptáš na psa a jeho lidskou rodinu…Na to bych tedy mohla odpověď velmi snadno. Po pár týdnech jsme pochopili, že nám do rodiny přibyla ALFASAMICE, která naprosto nedbá na to, že váží 3,5 kg.

zjentek

Přesně takovou, jakou jim páníčci/ky vytvoří.

Někteří nekoušou, jiní zase koušou příliš. A pak jsou tady ti, kteří štěkají. Někteří příliš. Nejspíše je to jejich představa o rodině ;)

Jiří Bohumil

Zkus se jich zeptat 🙂. Třeba Ti to řeknou. Ale teď trochu vážněji ze zkušeností. Pokud jde o rodinné vztahy, pak fena se o štěňata stará, jako každá jiná matka (a většina zvířat), do doby dospělosti. Pes si s rodinou starosti nedělá, jeho funkce končí zřejmě oplodněním. Jinak se o krmení starat nemusí, jde o domestikované zvíře, které je odkázáno na krmení člověkem. U divokých zvířat se samci někdy podílí na zajištění potravy pro mláďata.
No a dále psi uznávají pouze „smečku“ a v ní si každý vybuduje, v rámci hierarchie, své postavení. A dokonce do této smečky (jak jsem odpozoroval) zahrnují i člověka. A rovněž mu „přiznávají“ určitou „hierarchickou pozici“. A ta je různá a záleží na postoji a chování konkrétního člověka ke psu. Ke každému se chovají jinak, jako i mezi sebou. A že jsou chytří a inteligentní a dokonce i přemýšlí, o tom nemám pochyb. Podle mne jim opravdu chybí pouze „mluvit“ lidskou řečí. Jinak, co chtějí a nechtějí dokáží dát dostatečně najevo i bez ní.
Takto jsem to odpozoroval já, při životě ve smečce, v současné době 7-mi psů a 7-mi lidí v jednom baráku.:-)))