Kotvič

Jaký pes do guláše na divoko?

Příbuzní z Azerbajdžánu si potrpí na tradiční kuchyní, přijedou v srpnu a chci připravit na co jsou zvyklý.

Nejlepší odpověď
tom004

To máš vlastně kliku.Neumím si představit,jak bys sháněl,třeba ledního medvěda,kdyby byli příbuzní eskymáci. 🙂

Další odpovědi
Deli

Do guláše na divoko jedině divoký pes, tedy dingo. Čeští voříšci jsou zcela nevhodní…

Dělám si srandu. Příbuzným z takové dálky bych nevařila to, co jí doma, ale to, co neznají – tedy tradiční česká jídla. Ať mají nač vzpomínat! 🙂

anonym

Ja vubec nikdy nemluvim sproste , ani to neumim … ale chci napsat : to si delate pr … !!?
Ja chodim na houby vzdycky na 2 hodiny. Sbiram pul hodiny houby a dalsi hodinu a pul davam na stranu mravence , abych na ne neslapla. !
Musim ale na vasi obhajobu rict , ze i muj tata pry jedl psa. Ale nevim , jestli me tim nechtel vzdy jen rozzlobit. 🙂
Dobrou chut vam tedy rozhodne nepopreji. 🙂 -iv-
Doplňuji:
Toruku , vegetarianka nejsem . ! Ale doma nemam kravu , ani prase . Mam psa. !
Mozna si ale poridim tu kravu a to prase a pak mozna zacnu jist psi ! 🙂 -iv-

www

Vybočím z řady. Také považuji otázku za provokaci, ale tady nikdo nikdy neví 😁
Přiznávám, že v mém mládí bylo jíst psa dokonce jakýmsi „folklórem“, poněvadž ti staří, se kterými jsem se tehdy stýkal, jedli za války z nouze vše.
Takže: musí být především mladý, peče se pomalu a dlouho, porce řádně okořeněné se prokládaly cibulí, česnek byl uvnitř masa i mezi porcemi a bylo to skutečně dobrý ! Asi takto by to mohlo být nadivoko.
P.S: viděl jsem vždy jen ty syrové porce, psa ne, to bych ani tehdy nezvládnul ☹

anonym

Je to evidentní provokace a nadsázka.
Blahopřeji těm, kteří reagovali s ironií a nadhledem.

Toruk

pro -iv-: jsi vegetariánka? Nejíš náhodou vepřové, nebo hovězí maso? Mezi psem a krávou není velký rozdíl jsou to stejně živí, cítící tvorové. Je nesmysl odsuzovat konzumaci psů s plným břichem zvířete jiného druhu (adresováno všežravým pejskařům odsuzujícím konzumaci psů).

dudu

Musel bych se cítit jako pokrytec, pokud bych odsoudil myšlenku na kuchyňskou úpravu psa pro své přátele z ciziny. Rád jim přece oplatím jejich pohoštění, Za mého mládí byl pes domácí zvíře určené k užitku a ostraze stavení, které téměř výlučně pobývalo na dvoře a v případě krajní nouze posloužilo též jako potrava. Dnešní manýry, kdy narozené děti běžné odhazujeme i s placentou do babyboxu, osamocených starých lidí na lavičce v parku si nevšímáme, ale psiska přímo hýčkáme, považuji /bez prominutí/ za zcestné.

venkovan

Myslím, že pokud chceš vařit pro své příbuzné tradiční jídlo, tak s evropským psem je nepohostíš. Většina je krmena granulema a pokud takové maso chceš potom připravit, musíš ho marinovat v bechrovce s jalovčinkou. Poměr masa k marinádě je cca 1:12 – na kilo masa 12 litrů marinády. Takže značně neekonomický guláš. Proto až návštěva přijede, raději jí nalej becherovku pro chuť a jalovčinku pro náladu a vše doraž kvalitní slivovicí pro letní večery.
Budou mlaskat, koulet očima a spokojenost bude větší než nějaký guláš z evropského psa.
A mimochodem – oni mají tradiční jídlo ze sudo a lichokopytníků. Psy potřebují pro lov a hlídání stáda.

151kbar151

Já radši zavolám na policii, že chcete týrat zvířata…Nebo do blázince?